?

Czy nabiał jest szkodliwy dla zdrowia?

Niedawno przeszłam na dietę Dukana, po pierwszej części stosowania tej diety, źle się czuję? Czy to kwestia na nabiału? Czy nabiał jest szkodliwy dla zdrowia?

2017-06-09 Kategoria: Odchudzanie
Witam serdecznie,
zdecydowanie odradzam stosowania diety Dukana. Diety wysokobiałkowe obciążają nerki, zakwaszają organizm. Nabiał nie jest szkodliwy dla zdrowia ale jego nadmiar zdecydowanie tak.
Dieta powinna być urozmaicona i dobrana indywidualnie.
Jeżeli chciałąby Pani podejść do sprawy jeszcze bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Dieta Dukana i wszystkie odmiany diety wysokobiałkowej uznane zostały przez światowe organizacje jako niekorzystne dla zdrowia. Zbyt duża ilość białka w diecie nadmiernie obciąża nerki, co wpływa niekorzystnie na ich funkcje i może doprowadzić do niewydolności. Jak w każdej dziedzinie tak i w naukach o żywieniu- wskazany jest przede wszystkim umiar i spożywanie w nadmiernych ilościach jakiegokolwiek produktu (lub grupy produktów) prowadzi na dłuższą metę do niekorzystnych dla zdrowia efektów. Jeśli zależy Pani na redukcji masy ciała wskazana jest wizyta u specjalisty, który skonstruuje dla Pani racjonalny plan żywienia z odpowiednią dla Pani podażą każdego ze składników pokarmowych.