?

O której jeść ostatni posiłek?

Wiele razy słyszałem, że ostatni posiłek powinien być spożyty przed 18.00. Próbuję zdrowo się odżywiać, ale przez pracę chodzę późno spać i w międzyczasie robię się głodny. Czy można określić ile godzin przed snem można spożyć ostatni posiłek?

2017-06-08 Kategoria: Odchudzanie
Witam Panie Rafale,

jeżeli chodzi o ostatni posiłek w ciągu dnia to nie ma jednej konkretnej godziny określonej dla wszystkich :) Godzina ostatniego posiłku powinna być dostosowana to Pana trybu życia i powinno to się odbyć 2-3 h przed snem. Jak Pan wspomniał, chodzi Pan późno spać przez pracę, a posiłek zjedzony o godzinie 18:00 może stać się przyczyną podjadania z powodu uczucia głodu. Uczucie głodu wpływa źle także na naszą higienę snu, bowiem nikt nie wysypia się świetnie z burczącym brzuchem :)
Należy także zwrócić uwagę na jakość tego posiłku aby był on w miarę lekki dla naszego układu pokarmowego (unikamy potraw smażonych) z porcją białka i warzyw :)

W razie pytań serdecznie zapraszam do kontakru
Dietetyk Sylwia Jajuga
729995707
dietetyk Eliza Voss
Ostatni posiłek zjeść najlepiej 3h przed snem. Ja na wieczór polecam Smoothies, ponieważ nie obciążają żołądka na noc (Smoothie to zmiksowane owoce i warzywa, które są już "strawione"). W ten sposób zachowana jest naturalna energia, przez noc wszystkie składniki odżywcze w tym witaminy i pierwiastki są wchłaniane przez każdą komórkę ciała. Dobre Smoothie potrafi mieć nawet 600kcal, także również zasyca. Zdrowo i przyjemnie. I przede wszystkim : smacznie. Na fb prowadzę grupę: Dietetyk on-line gdzie bezpłatnie podaję przepisy na Smoothies. Zapraszam
dietetyk Ewa Zawidzka
Witam serdecznie,

Wszystko zależy od Pana stylu życia, ogólnie przyjmuje się jednak, że ostatni, lekkostrawny posiłek powinno się jeść ok. 2-3 godziny przed snem.
W razie pytań zapraszam do kontaktu: kontakt@magiazdrowia.com.pl.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Witam serdecznie,
Ostatni posiłek należy spożywać ok. 2-3h przed snem. Nie trzymajmy się stereotypowej godziny 18:00 przeznaczonej na ostatni posiłek, ponieważ chodząc późno spać i tak skusimy się na niezdrową przekąskę. Kolacje powinny być dość lekkie i nie zawierać dużej ilości węglowodanów.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Cześć.
Jeżeli nie uprawia Pan żadnej aktywności fizycznej przed snem to posiłek powinien być spożyty na 2-3 godziny przed snem. Ważne jest to także jak wygląda dieta w ciągu dnia.
Pozdrawiam Łukasz Kozioł
Poradnia dietoterapii i treningu Zdrowy Kozioł
Tarnów/ Mszana Dolna
Witam,
pory spożywania posiłków powinny być dostosowane do trybu życia. Natomiast zgodnie z normami prawidłowego żywienia ostatni posiłek powinien być spożyty 2-3 godziny przed snem. Najlepiej aby był to posiłek lekkostrawny - należy unikać potraw smażonych, tłustych, obfitych w godzinach wieczornych.

Zapraszam na konsultację:
ul. Starowiejska 52, Gdynia
tel. 58 661 11 16
kom. 731 686 731
https://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/index.php/?lokalizacja=sklep.gdynia

Pozdrawiam.
Magdalena Mral
Dietetyk kliniczny
Dzień dobry,
ostatni posiłek należy spożyć minimum 2 godziny przed snem. Najlepiej, aby był to niezbyt duży, lekkostrawny posiłek, aby nie obciążać zbytnio przewodu pokarmowego przed snem.

Zapraszam na konsultację:
https://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/index.php/?lokalizacja=kolo.sienkiewicza
tel. 883281884
ul Sienkiewicza 8 Koło

Pozdrawiam
Karolina Bednarowicz
Dzień dobry!
Jedzenie ostatniego posiłku przed 18 jest bardzo popularnym mitem żywieniowym. Ostatni posiłek powinien być spożyty około 2-3 h przed snem. Najlepiej byłoby aby ten posiłek był dość lekki i dostarczał białka. Przykładem może być sałatka z tuńczykiem, makaronem pełnoziarnistym, oliwą i warzywami, kanapka z twarożkiem ze szczypiorkiem i jajko na miękko. W przypadku osób, które chodzą późno spać a kolacje jedzą stosunkowo wcześnie może pojawić się podjadanie w późniejszych godzinach lub nawet w nocy.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
 
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!
 
Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Sałatka z wędzonym łososiem, serem i pieczoną papryką
http://www.mojdietetyk.pl/cos_pysznego_zdrowego/salatka-z-wedzonym-lososiem-serem-i-pieczona-papryka.html?c=9
Nie ma żadnej magicznej godziny, do której powinniśmy spożywać ostatni posiłek.
Powinien być spożywany nie później niż na 2-3 godziny przed snem. I to tryb naszego dnia/życia wyznacza dla nas indywidualne pory posiłków.
Witam,
pory posiłków powinny być dostosowane do naszego trybu życia i pracy. Najlepiej, aby ostatni posiłek był lekki i zjedzony na 2-3 godziny przed snem.
Pozdrawiam
Weronika Weremko- Oszuścik
Dietetyk Dieta 4U
Zapraszam do poradni w Gdańsku i w Tczewie