?

Nie mogę zrzucić "oponki".

Ogólnie jestem szczupłą osobą, mam odpowiednią masę ciała do wzrostu, jednak nie mogę pozbyć się "oponki" na brzuchu. Czy jest jakiś konkretny sposób, abym mogła ją zrzucić?

2017-06-09 Kategoria: Odchudzanie
Nie ma jednej recepty, każdy człowiek to inna anatomia, stan zdrowia i historia żywieniowa. Oczywiście mówi się, na że płaski brzuch pracujemy przede wszystkim w kuchni, jednak jako trener personalny polecam wprowadzić również aktywność fizyczną.
3x w tygodniu ok. 30 minut aktywność cardio czyli szybki spacer, jazdę na rowerku lub orbitrek + ćwiczenia skierowane szczególnie na tę partię brzucha a więc wszystkiego rodzaju wznosy nóg (nożyce pionowe, poziome, unoszenia nóg w wielu wariantach). Oczywiście w trakcie treningu należy pamiętać o prawidłowej technice wykonywania ćwiczeń t.j. utrzymywanie odcinka lędźwiowego kręgosłupa w pozycji przyklejonej do maty bądź podłoża. Prócz tego proszę pamiętać o odpowiednim nawadnianiu (co najmniej 2L wody dziennie), unikanie napojów gazowanych, które mogą powodować wzdęcia i sprawiać, że brzuch wydaje się większy, rezygnacji ze słodyczy i produktów wysokoprzetworzonych. Najlepiej jednak nie działać na własną rękę a udać s do specjalisty i wraz nim stworzyć indywidualny plan działania :)