?

Dlaczego kilogramy nie spadają mimo ćwiczeń i diety

Jakiś czas temu postanowiłam doszlifować swoją sylwetkę. Intensywnie ćwiczę i stosuję rozsądną dietę, jednak w kilogramach efektów nie widać. Dlaczego moja waga stoi??

2017-06-09 Kategoria: Odchudzanie
Dzień dobry!
Każdy organizm jest inny, a chudniecie jest złożonym procesem metabolicznym, dlatego też tempo utraty masy ciała u każdego przebiega inaczej. Aby rzetelnie odpowiedzieć na Pani pytanie potrzebna byłaby dokładna analiza jadłospisu, rodzaj i ilość spożywanych produktów, a także ocena stanu odżywienia i stanu zdrowia. Dlatego też polecam udać się do dietetyka, który indywidualnie dobierze program żywieniowy. Być może spożywa Pani zbyt małą ilość kalorii lub na przykład jeden, ale za to bardzo obfity i kaloryczny posiłek dziennie, zamiast pięciu równomiernie rozłożonych posiłków. Być może zbyt intensywnie Pani ćwiczy i wykonuje Pani tylko trening cardio. Warto wtedy spróbować kombinacji ćwiczeń cardio z oporowymi. Są efektywniejsze przy spalaniu tkanki tłuszczowej, niż na przykład sama monotonna jazda na rowerze. Dodatkowo, rozwijanie tkanki mięśniowej podczas ćwiczeń oporowych powoduje, że wzrasta poziom spoczynkowej przemiany materii, więc metabolizm przyspiesza.
By znaleźć odpowiedź na Pani pytanie potrzebny jest szczegółowy wywiad zdrowotno-żywieniowy.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Woda a odchudzanie. Pij wodę i chudnij!
http://poznan.mojdietetyk.pl/artykuly/woda-a-odchudzanie-pij-wode-i-chudnij.html?c=9
dietetyk Eliza Voss
Zalezy ile masz lat. Ok. 40-stki metabolizm zwalnia. Bez względu na aktywność fizyczną czy dietę. Być może też Twój organizm już tak jest przyzwyczajony do danych produktów, że już po prostu one "nie działają" odchudzająco. Polecam zmienić dietę a efekty powinny być dosyć szybko widoczne
Witam serdecznie,
najprawdopodobniej popełnia Pani jakieś błędy żywieniowe ale na podstawie informacji, które Pani podaje nie jestem w stanie tego określić. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Witam
Aby odpowiedzieć wyczerpująco na Pani pytanie, konieczne by było przeprowadzenie szczegółowego wywiadu żywieniowego gdyż przyczyn może być wiele m.in: zbyt mała podaż kalorii w stosunku do intensywności ćwiczeń, źle dobrany trening, źle zbilansowana dieta. Istotny jest także stan zdrowia, który znacząco wpływa na utratę kilogramów. Należy także poddać się specjalistycznej analizie, gdyż brak spadku masy ciała nie oznacza, że nie zaszły tam istotne zmiany (kilogram tłuszczu jest znacznie większy objętościowo niż kilogram mięśni).
Zapraszam do kontaktu.
Sylwia Jajuga Mój Dietetyk
729996707
Witam, Stosowanie rozsądniej diety nie zawsze jest jednoznaczne z odpowiednim jej zbilansowaniem. Jadłospis musi uwzględniać Pani aktywność fizyczną, stan zdrowia oraz tryb życia. Zapraszam na konsultację osobiście lub online.
Pozdrawiam serdecznie.
Agnieszka Blumczyńska
Dietetyk kliniczny
"Mądre żywienie", Gabinet Dietetyki Klinicznej
https://madrezywienie.pl/
Zapewne, albo trening jest źle dobrany, albo dieta. Odchudzanie to jest proces, w którym bardzo ważne jest indywidualne podejście. Na tak ogólnikowo zadane pytanie trudno jest odpowiedzieć. Należałoby dokładniej przyjrzeć się dokładniej, by móc zdefiniować w czym tkwi problem i oczywiście zastosować działanie zaradcze. W tym celu zapraszam na konsultację live lub online.
Dzień dobry,

brak rezultatów na wadze może być związany ze zwiększeniem masy mięśniowej (mięśnie ważą więcej niż tłuszcz). Warto kontrolować również inne parametry oprócz masy ciała (obwody, zawartość tkanki tłuszczowej). Możliwe, że w diecie pojawiają się błędy, których nie jest Pani do końca świadoma np. niewłaściwy rozkład posiłków, zbyt wysoka kaloryczność, nadmiar węglowodanów w diecie.

Zapraszam na konsultację
Centrum Dietetyczne Naturhouse
ul. Sienkiewicza 8 Koło
tel. 883 281 884
https://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/index.php/?lokalizacja=kolo.sienkiewicza
Witam,utrata tylko kilogramow nie jest wymiernikiemefektow odchudzania.Nalezy diete zbilansowac pod katem kalorycznosci,zawartosci bialka,weglowodanow,mikroelementow.Istotna jest technika przygotowania posilkow i wartosci odzywczych,Dlatego polecam indywidualne spotkanie y dietetykiem w celu spersonalizowania programu odzywiania.Anna Mularczyk Olsztyn tel.48 668154541.Pozdrawiam
Odchudzanie,to proces ,ale warto,zdrowie jest skarbem.Zdrowa sylwetka ,to przede wszystkim szczupla sylwetka.Trzeba zadac sobie pytanie,dlaczego chce schudnac,co zyskam,a co strace.Trzeba skontaktowac sie ze specjalista prawidlowego odzywiania wcelu uzyskania prawidlowych zasad zywienia ,poznania przyczyn objadania sie niezdrowymi przekaskami.Organizm trzeba oczyscic z toksycznych zwiazkow i dozywic na poziomie komorkowym.Polecam Olsztyn,ul.Grabowskiego 23,tel.48668154541Anna Mularczyk trener odzywiania
Witam,
częstym błędem osób, które ćwiczą to jedzenie poniżej swojego zapotrzebowania. Tak! Jeśli chce się doszlifować sylwetkę to ważne jest, aby dostarczać organizmowi odpowiednią dawkę energii. Warto sprawdzić, spisując co się jadło każdego dnia, jakie dawki energii dostarcza Pani sobie, oraz jakie proporcje między składnikami występują w codziennym jadłospisie. Proszę zrobić sobie analizę składu ciała, aby sprawdzić ilość tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej. Trenując oprócz pomiarów na wadze należy robić pomiary obwodów ciała, ponieważ zmieniający się skład ciała podczas ćwiczeń może nie być widoczny na wadze, a być odczuwalny w zmniejszających się obwodach.

Pozdrawiam
Zapraszam do poradni w Gdańsku i w Tczewie
Dieta4U www.dieta4u.pl
Weronika Weremko-Oszuścik