?

Nasiona chia a odchudzanie

Słyszałam że nasiona chia są dobre na odchudzanie, zawierają dużo wartości odżywczych. Chciałam zastosować je w swojej diecie, i dzięki nim stracić troszkę zbędnych kilogramów. Ale nie wiem tak do końca jak je przyjmować najlepiej, i gdzie je kupić?

2017-12-18 Kategoria: Odchudzanie
Witam serdecznie,
zacznę od tego, że jedynie dzięki nasionom chia nie jest możliwa utrata kilogramów. Liczy się całokształt diety a nie wprowadzenie do niej różnych nowinek. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Należy jeść regularnie i pić około 2l wody/dzień.
Chia rzeczywiście są zdrowe i mają bardzo wiele cennych substancji odżywczych, usprawniają trawienie ale nie wykazują "magicznego" działania odchudzającego :)
Nasiona szałwi hiszpańskiej może Pani kupić w praktyznie każdym większm sklepie. Najlepiej namoczyć je przed zdjedzeniem w mleku, skoku czy wodzie aby napęczniały. Nie należy przekraczać dawki opisanej na opakowaniu - najczęściej 2 łyżeczek dziennie,ze względu na dużą zawartość błonnika. Może je Pani dodawać do puddingów, koktajli, wypieków, jogurtów itp.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu. Układam diety po osobistej wizycie oraz przez internet.
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk