?

Dieta a Hashimoto

Mam 28 lat i ostatnio dowiedziałam się, że choruję na Hashimoto. Objawiła się ona, gdy starałam się zajść w drugą ciążę. Jestem trochę przerażona, ponieważ wiem, że powinno stosować się jakąś konkretną dietę, a ja do jedzenia, do tej pory, nie przywiązywałam wielkiej wagi, a w tej sytuacji, raczej muszę to zmienić. Zatem jaką dietę najczęściej stosuje się w przypadku choroby Hashimoto?

2017-06-08 Kategoria: Hashimoto
Dzień dobry,

ciężko o uniwersalne wytyczne, ponieważ muszą być one dostosowane do Pani organizmu i zależą m.in. od masy ciała, wyników badań i ewentualnych chorób współistniejących. Musi Pani oswoić chorobę, a da się to zrobić. Dieta nie jest szczególnie uciążliwa i często bywa tak, że Pacjent "uczy się jeść" od nowa i odkrywa ile w przeszłości popełniał błędów. Po kilku tygodniach okazuje sie, że poprawa samopoczucia i różnorodność posiłków sprawiają, że nie tęskni się za dawnym stylem życia :) Głowa do góry :)
Serdecznie zapraszam na wizytę we WRocławiu lub online www.emvit.pl
dietetyk Alicja Kalińska
Witam Jeśli jest Pani zainteresowana mogę za darmo skonsultować Pani wyniki badań i zasugerować czego jeszcze brak. Dopiero wtedy można zaproponować zmiany w sposobie odżywiania.
Pozdrawiam
Witam,
w tej sytuacji warto popracować nad właściwą dietą. Proszę pamiętać, że podstawą zdrowego żywienia są warzywa i owoce- należy spożywać minimum 5 porcji dziennie. W ciągu dnia należy wypijać co najmniej 1,5l wody co ułatwi usuwanie nadmiaru wody z organizmu (w przypadku choroby Hashimoto często występuje problem z nadmiarem wody zatrzymanej w organizmie). Należy zwrócić uwagę na odpowiednią dawkę selenu, który jest obecny rybach, nasionach roślin strączkowych, mięsie, produktach pełnoziarnistych. Nie należy wykluczać mleka lub glutenu z diety chyba że są do tego wskazania (nietolerancja pokarmowa).

Po więcej informacji zapraszam na konsultację:
Koło ul. Sienkiewicza 8
tel. 883 281 884
https://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/index.php/?lokalizacja=kolo.sienkiewicza

Pozdrawiam
Karolina Bednarowicz
Dzień dobry,
O diecie w Hashimoto dużo się mówi i różne informacje można znaleźć w Internecie, jednak proszę się nimi nie sugerować, ponieważ dieta powinna być dla Pani dobrana indywidualnie. Nieprawdą jest, że należy zastosować dietę bezglutenową i bezmleczną - można ją wprowadzić tylko wtedy, gdy będzie taka zasadność, czyli gdy odpowiednie badania potwierdzą taką konieczność.
W przypadku Hashimoto coraz częściej w środowiskach żywieniowców mówi się o diecie wykluczającej nabiał oraz białka glutenowe jednak w Pani sytuacji konieczna jest wizyta u specjalisty w celu ustalenia indywidualnego, dostosowananego do Pani potrzeb planu żywieniowego tak by zapobiec niedoborom :)