?

Jak sobie radzić z napadami głodu

Mam duży problem. Jestem na diecie i mam wielkie napady głodu. Przez cały dzień się pilnuje, posiłki o określonej porze, odpowiednio przygotowane. A wieczorem, późnym wieczorem mam wielkie napady głodu, wówczas zjadłabym przysłowiowego "konia z kopytami". Czasami udaje mi się przechytrzyć organizm woda, czasami orzeszkami. Czasami kładę się głodna spać, ale najgorzej jest jak się objadam i wtedy już na nic nie zwracam uwagi, tylko jem by się najeść. Jak mam sobie radzić z tymi wielkimi napadami głodu. Bardzo proszę o pomoc

2017-10-04 Kategoria: Odchudzanie
Witam serdecznie,
z pewnościa powinna Pani zmienić dietę!!! Jeżeli czuje się Pani głodna oznaza to że dieta jest zbyt niskokaloryczna i żle zbilansowana. W diecie nie o to chodzi aby się głodzić.
Ostatni posiłek należy spożywać ok. 2-3h przed snem. Nie trzymajmy się stereotypowej godziny 18:00 przeznaczonej na ostatni posiłek, ponieważ chodząc późno spać i tak skusimy się na niezdrową przekąskę. Kolacje powinny być dość lekkie i nie zawierać dużej ilości węglowodanów.
Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie.
Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje i układam diety online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk