?

Jak wyglada wizyta u dietetyka

Od jakiegoś czasu się bujam sie z myślą pójscia do dietetyka w ramach zdrowego trybu życia. Zapisałam się już nawet na taką wizytę, ale nie mam pojęcia jak taka wizyta wygląda. Czy mam się jakoś na nią specjalne przygotować, porobić badania ?

2017-09-27 Kategoria: Odchudzanie
Witam serdecznie,
warto wykonać podstawowe badania krwi, sprawdzić cukier, chlesterol oraz tarczycę (TSH, FT3, FT4). Nie mniej jednak bez tych wyników dietetyk także Panią przyjmię ale poprosi o badania na jedno z kolejnych spotkań.
Jeżeli chodzi o pierwszą wizytę w moim gabinecie to obejuje ona:
• Pomiary antropometryczne ciała metodą bioimpedancji elektrycznej (pomiar masy ciała, tkanki tłuszczowej, nawodnienia, masy mięśniowej, masy kostnej, czynnej (AMR) i biernej (BMR) przemiany materii, wskazanie rodzaju sylwetki (WHR) oraz współczynnika prawidłowej masy ciała (BMI)
• Dokładnie omówienie wyników
• Szczegółowy wywiad żywieniowy i zdrowotny
• Analiza dotychczasowych nawyków żywieniowych i wskazanie ewentualnych błędów, wyjaśnienie w jaki sposób najłatwiej je wyeliminować
• Indywidualne zalecenia dietetyczne z listą zakazanych i ograniczanych produktów w czasie diety
• Dieta podstawowa
• Ustalenie indywidualnego planu działania

Serdecznie zapraszam ponieważ na każdej wizycie otrzymuje Pani dawkę motywacji do dlaszego działania. Ponadto diety ustalane samodzielnie często kończą się efektem jo-jo. Nie warto ustalać diety samodzielnie, korzystając z diet z internetu ponieważ każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby a jadłospis musi być dobrany indywdidualnie.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk