?

Czym smarowac kanapki

Jestem na diecie redukcyjnej i w swojej diecie mam kanapki z ciemnego pieczywa, są one dla mnie za suche gdy nie są one posmarowane np. masłem. Ale zastanawiam się czy dobrze jest smarować "tłuszczem"

Kategoria: Odchudzanie
Maria Jagiełło 04.01.18 08:05:15
Tłuszcz w diecie jest niezbędny, ale w odchudzaniu należy go ograniczyć. Ciemny chleb można smarować cienko masłem lub olejem kokosowym lub skrapiać oliwą lub olejem lnianym. Pozdrawiam
dietetyk Ewa Zawidzka
Ewa Zawidzka 03.01.18 18:55:24
Witam serdecznie,

Wszystko zależy od danej osoby, jej badań, pomiarów i kaloryczności diety. Odrobina masła nie jest wielkim problemem, jeśli jest prawidłowo ujęta w bilansie energetycznym. Zamiast masła można stosować rozmaite robione pasty, serki, oliwę z oliwek, awokado czy płynne żółtko, wszystko oczywiście w ramach diety.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
kontakt@magiazdrowia.com.pl
Sylwia Jajuga 03.01.18 09:27:20
Jeżeli jest Pani na diecie redukcyjnej to należy uważać na ilość spożywanych tłuszczy, dlatego najlepiej zrezygnować ze smarowania pieczywa masłem i zamienić go na serek twarożkowy chudy, bieluch, serek figura naturalny, bądź przygotować sobie pasty warzywne lub z dodatkiem twarogu.
W razie jeszcze jakiś wątpliwości bądź pytań zapraszam serdecznie do kontaktu
Dietetyk Sylwia Jajuga
tel: 729995707
sylwia.jajuga@mojdietetyk.pl
Joanna Wasiluk (Dudziec) 28.09.17 14:59:41
Witam serdecznie,
na diecie redukcyjnej najlepiej smarować pieczywo pastą z awokado, pastą z oliwek, delikatnie oliwą z oliwek, serkiem naturalnym o krótkim składzie np. Bieluch naturalny.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk