?

Czym smarowac kanapki

Jestem na diecie redukcyjnej i w swojej diecie mam kanapki z ciemnego pieczywa, są one dla mnie za suche gdy nie są one posmarowane np. masłem. Ale zastanawiam się czy dobrze jest smarować "tłuszczem"

2017-09-27 Kategoria: Odchudzanie
dietetyk Eliza Voss
Polecam robić pasty np. z awokado, jajka, ryb... Świetnie zastępują masło i bardzo fajnie smakują np z szynką czy serem. Bardzo dobry zamiennik masła i unikniesz tej suchości kanapki
Tłuszcz w diecie jest niezbędny, ale w odchudzaniu należy go ograniczyć. Ciemny chleb można smarować cienko masłem lub olejem kokosowym lub skrapiać oliwą lub olejem lnianym. Pozdrawiam
dietetyk Ewa Zawidzka
Witam serdecznie,

Wszystko zależy od danej osoby, jej badań, pomiarów i kaloryczności diety. Odrobina masła nie jest wielkim problemem, jeśli jest prawidłowo ujęta w bilansie energetycznym. Zamiast masła można stosować rozmaite robione pasty, serki, oliwę z oliwek, awokado czy płynne żółtko, wszystko oczywiście w ramach diety.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
kontakt@magiazdrowia.com.pl
Jeżeli jest Pani na diecie redukcyjnej to należy uważać na ilość spożywanych tłuszczy, dlatego najlepiej zrezygnować ze smarowania pieczywa masłem i zamienić go na serek twarożkowy chudy, bieluch, serek figura naturalny, bądź przygotować sobie pasty warzywne lub z dodatkiem twarogu.
W razie jeszcze jakiś wątpliwości bądź pytań zapraszam serdecznie do kontaktu
Dietetyk Sylwia Jajuga
tel: 729995707
sylwia.jajuga@mojdietetyk.pl
Witam serdecznie,
na diecie redukcyjnej najlepiej smarować pieczywo pastą z awokado, pastą z oliwek, delikatnie oliwą z oliwek, serkiem naturalnym o krótkim składzie np. Bieluch naturalny.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk