?

Czy dieta baletnicy jest bezpieczna dla zdrowia

Przeszukuje internet w poszukiwaniu różnych diet. Doczytałam się o diecie baletnicy - 10 dni , opiera się ona na spożywaniu pewnych składników w określonej ilości w ciągu dnia. Zaczyna się od 1l wody (przez cały dzień) a konczy na określonych warzywach w dowolnej ilości. Zastanawia mnie czy to działa jako oczyszczanie organizmu, pytanie drugie czy to jest zdrowe ?

2017-09-26 Kategoria: Odchudzanie
dietetyk Eliza Voss
Żadna dieta dostępna w Internecie nie jest dietą ułożoną tylko i wyłącznie pod Twój organizm. Większość "uniwersalnych" diet jest przeprowadzanych na tysiącach ludzi, którzy żyją w innym klimacie, w innych warunkach życia i dostępu do regionalnych owoców czy warzyw. 7 kwietnia rozpoczynam plan detoksykacyjny: grupa na fb; 14-dni detoksu. Ponadto jak już wspomniałam - dieta powinna być dostosowana tylko i wyłącznie pod parametry Twojego organizmu i Twojego stylu życia.
Dzień dobry!
Taka dieta zdecydowanie nie jest bezpieczna dla zdrowia! Zaburza gospodarkę całego organizmu. Taki sposób żywienia wiąże się z utratą wody oraz tkanki mięśniowej, nie spalaniem tłuszczu. Ponadto efekt jo-jo murowany. Zalecam zbilansowany, indywidualnie dopasowany jadłospis, oparty na pełnowartościowych posiłkach.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Złe samopoczucie? Czerp energię z diety!
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/zle-samopoczucie-czerp-energie-z-diety.html?c=9
dietetyk Ewa Zawidzka
Witam serdecznie,
Zdecydowanie odradzam tego typu dietę. Jeśli chce Pani zrzucić trochę kilogramów i nie wyrządzić szkód organizmowi trzeba zwrócić uwagę na prawidłowo zbilansowaną dietę, dostarczającą odpowiednich ilości składników odżywczych.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Mówiąc krótko - ABSOLUTNIE NIE!
Jeśli jest wskazanie do obniżenia ilości tkanki tłuszczowej to nalezy zwrócić się do specjalisty, który ułoży odpowiednie zalecenia żywieniowe.
Chudnięcie to zmiany w poziomie hormonów, a nie w ilości jedzonych kalorii!
Nieumiejętne głodzenie się to 100% szansa na efekt jo-jo, przytycie, zaburzenia metaboliczne i hormonalne, które mogą trwać całe życie.