?

Jak uniknac efektu jojo ?

Byłam już na różnych dietach odchudzających. Ale po każdych zawsze był ten efekt jo jo. Miałam już diete przygotowana przez mojego trenera i jak z powodów zdrowotnych- miałam złamaną nogę, musiałam zaprzestać cwiczeń, powróciłąm do wagi. Teraz wybieram się do dietyka na przygotowanie diety, boję się że wydam kolejne pieniądze i znowu wróce do starej wagi.

2017-09-26 Kategoria: Odchudzanie
dietetyk Marzena Wacław-Pazera
Witam serdecznie,
możliwe, że wcześniej miała Pani zbyt ubogo energetyczną dietę lub źle zbilansowaną, co przyczyniło się do utraty wagi głównie z mięśni a nie tkanki tłuszczowej. Po takiej diecie przy zwiększeniu kaloryczności pojawia się zwykle efekt jojo. Myślę, że jeśli teraz uda się Pani do specjalisty i będzie kontrolować ubytek tkanki tłuszczowej, a później nie wróci do złych nawyków (bo dieta to styl życia a nie kilkumiesięczne wyrzeczenia), to efekty Pani pracy będą stałe. Pozdrawiam, Marzena Wacłąw-Pazera
dietetyk Eliza Voss
Dobry dietetyk dobierze odpowiednią dietę indywidualnie pod Twój organizm. Zapraszam do grupy na fb: Dietetyk on-line. Tam również bezpłatnie podaję przepisy na zdrowie ;) I przed podjęciem decyzji o wyborze dietetyka, poproś o przykładową dietę. Spotkałam się z wieloma przypadkami, że dietetyka zaczyna robić się zbyt komercyjna i ogólna.
Jeżeli podejmie Pani kurację u wykwalifikowanego dietetyka i jadłospis zostanie prawidłowo i indywidualnie ułożony dla Pani, nie będzie to drastycznie mała podaż kalorii, nie musi się Pani obawiać efektu jo-jo:) Oczywiście w takcie trwania kuracji ważna jest także edukacja żywieniowa i zmiana nawyków żywieniowych, które pozwolą na utrzymanie docelowej masy ciała.

Zapraszam do kontaktu,
Sylwia Jajuga
729995707
Witam,

jeśli dieta będzie to Pani odpowiednio dobrana, to nawet nie odczuje Pani podczas jej stosowania rygoru. Warto mieć kogoś kto Panią pokieruje i wesprze w powrocie na zdrową ścieżkę ;) Jeśli będzie się Pani stosować do zaleceń, jadłospisu -efekt jojo u Pani nie wystąpi.

Zapraszam do kontaktu,
tel. 690-188-548
Izabela Nowak
Witam serdecznie,

jeżeli dietetyk ułoży Pani INDYWIDUALNĄ dietę dostosowaną do Pani potrzeb i zapotrzebowania energetycznego, nie będzie to dieta zbyt rygorystyczna to nie ma prawa pojawić się efekt jo-jo.
Musi Pani pamiętac aby się nie głodzić, jeść racjonalnie i od czasu do czasu pozwalać sobie na przyjemności. Dieta nie powinna kojarzyć się z czymś strasznym i meczącym a stać się zdrowym stylem życia

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk