?

Jak uniknac efektu jojo ?

Byłam już na różnych dietach odchudzających. Ale po każdych zawsze był ten efekt jo jo. Miałam już diete przygotowana przez mojego trenera i jak z powodów zdrowotnych- miałam złamaną nogę, musiałam zaprzestać cwiczeń, powróciłąm do wagi. Teraz wybieram się do dietyka na przygotowanie diety, boję się że wydam kolejne pieniądze i znowu wróce do starej wagi.

2017-09-26 Kategoria: Odchudzanie
Witam serdecznie,
wizyta u specjalisty z zakresu żywienia to bardzo dobra decyzja. Podczas wizyty warto wspomnieć o poprzednich dietach i ich efektach. Odpowiednio dobrana dieta połączona z aktywnością fizyczną i zdrowym trybem życia pomoże zrzucić niechciane kilogramy. Później równie ważny jest okres wychodzenia z diety, podczas którego powoli przyzwyczajamy organizm do zwiększonej podaży kalorii. Warto zwrócić uwagę na to, że po osiągnięciu wymarzonej sylwetki nie można powrócić do poprzednich nawyków żywieniowych, a wprowadzone podczas diety zmiany powinny być nowym, lepszym stylem życia.

Odpowiedź opracował zespół Poradni Mój Dietetyk Łódź/Łowicz. Zapraszamy do skorzystania z indywidualnego poradnictwa żywieniowego, w ramach którego dietetyk opracuje dietę i zalecenia żywieniowe dopasowane do Pani aktualnego stanu zdrowa, stylu życia i preferencji kulinarnych.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji!

Pozdrawiam serdecznie
Sylwia Wychowałek
Dietetyk, Psychodietetyk
sylwia.wychowalek@mojdietetyk.pl
www.lodz.mojdietetyk.pl
tel. 600 057 264
dietetyk Marzena Wacław-Pazera
Witam serdecznie,
możliwe, że wcześniej miała Pani zbyt ubogo energetyczną dietę lub źle zbilansowaną, co przyczyniło się do utraty wagi głównie z mięśni a nie tkanki tłuszczowej. Po takiej diecie przy zwiększeniu kaloryczności pojawia się zwykle efekt jojo. Myślę, że jeśli teraz uda się Pani do specjalisty i będzie kontrolować ubytek tkanki tłuszczowej, a później nie wróci do złych nawyków (bo dieta to styl życia a nie kilkumiesięczne wyrzeczenia), to efekty Pani pracy będą stałe. Pozdrawiam, Marzena Wacłąw-Pazera
dietetyk Eliza Voss
Dobry dietetyk dobierze odpowiednią dietę indywidualnie pod Twój organizm. Zapraszam do grupy na fb: Dietetyk on-line. Tam również bezpłatnie podaję przepisy na zdrowie ;) I przed podjęciem decyzji o wyborze dietetyka, poproś o przykładową dietę. Spotkałam się z wieloma przypadkami, że dietetyka zaczyna robić się zbyt komercyjna i ogólna.
Witam,

jeśli dieta będzie to Pani odpowiednio dobrana, to nawet nie odczuje Pani podczas jej stosowania rygoru. Warto mieć kogoś kto Panią pokieruje i wesprze w powrocie na zdrową ścieżkę ;) Jeśli będzie się Pani stosować do zaleceń, jadłospisu -efekt jojo u Pani nie wystąpi.

Zapraszam do kontaktu,
tel. 690-188-548
Izabela Nowak
Witam serdecznie,

jeżeli dietetyk ułoży Pani INDYWIDUALNĄ dietę dostosowaną do Pani potrzeb i zapotrzebowania energetycznego, nie będzie to dieta zbyt rygorystyczna to nie ma prawa pojawić się efekt jo-jo.
Musi Pani pamiętac aby się nie głodzić, jeść racjonalnie i od czasu do czasu pozwalać sobie na przyjemności. Dieta nie powinna kojarzyć się z czymś strasznym i meczącym a stać się zdrowym stylem życia

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk