?

Co dawac dziecku na II sniadanie do szkoly

Witam, mam pytanie, co moge przygotowywać mojemu synkowi do szkoły w ramach II śniadania. Zazwyczaj robiłam mu kanapki, ale zauważyłam ze zaczyna mi te kanapki przynosić do domu. Chciałabym żeby to był zdrowy posiłek, brakuje mi pomysłów

dietetyk Anna Boniek
Anna Boniek 20.09.17 13:31:44
Dzień Dobry!

Fakt, kanapki są szybkie w przygotowaniu. Stąd jest to najczęściej serwowane dzieciom drugie śniadanie do szkoły. Jest jednak wiele różnych pomysłów na to, co można zapakować synowi, aby w szkole nie był głodny, a zadowolony z tego do zjadł na przerwie. Warto zaopatrzyć się w plastikowe pudełka śniadaniowe. Dobre są te w przegródkami w środku, dzięki temu można zapakować dzieciom różne rzeczy w jedno i nie ma nudy :)
Ja na II śniadania polecam:
- wszelkiego rodzaju placuszki- jogurtowe, jajeczne, owsiane, z owocami itp- łatwo je zjeść i długo jest się po nich najedzonym;
- sałatki owocowe
- puddingi mleczne z nasionami chia i owocami (bez obaw, że się wyleje- chia tak żeluje, że deser ma konsystencję galaretki)
- naleśnikowe rollo wytrawne lub z owocami (domowe naleśniki z nadzieniem to super opcja, dzieci kochają naleśniki)
- jeśli kanapki to z różnymi składnikami, nie ciągle takie same- polecam wszelkie domowe pasty (z jajek, twarożku, hummus itp.)
- kurczakowe nuggetsy z kawałkami pokrojonych warzyw (kawałki kurczaka upieczone w płatkach owsianych)
Aktualnie w księgarniach jest wiele książek wydanych z myślą o dzieciach- zawarte są tam propozycje na poszczególne zdrowe posiłki w ciągu dnia. Myślę, że warto do nich zajrzeć :)

Pozdrawiam i powodzenia!