?

Jak sobie poradzić z napadami głodu

Jestem na diecie redukcyjnej, dbam o to, jem o określonych porach. Ale przychodzą takie chwile że mam mega wielkie napady głodu. Nie wiem jak mam z tym walczyć. Jeść czy czekać do kolejnego posiłki, a może podjeść jakąś zdrową przekąskę ?

2017-09-15 Kategoria: Odchudzanie
Witam serdecznie,
na diecie redukcyjnej nie powinna Pani chodzić głodna. Najwyraźniej Pani dieta jest zbyt niskokaloryczna i źle zbilansowana. Tego tupy diety najczęsciej kończą się efektem jo-jo i negatywnie wpływają na stan organizmu Ile czasu Pani wytrzyma na tego typu diecie? Domyślam się że nie długo...
Powinna Pani dostarczać nieco mniej kcal niż organizm potrzebuje i w tym momencie zacznie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk