?

Dieta sportowca

Jakie składniki są potrzebne osobie która dużo ćwiczy, które suple są ok, a które nie przynoszą zadnych rzultatów. Co jest lepsze woda czy izotonik w trakcie treningu

2017-09-14 Kategoria: Sport
Dzień dobry,
wszystko zależy od tego, jaki to jest trening, ile trwa, jaką ma intensywność oraz na jakim stopniu zaawansowania jest osoba trenująca. W przypadku amatorów nie jest konieczna suplementacja ze względu na aktywność fizyczną, jeśli zapotrzebowanie na poszczególne składniki jest pokryte poprzez dietę. Jeśli osoba pragnie przyjmować suplementy to najlepiej kierować się podziałem Australijskiego Instytutu Sportu, w którym grupę A stanowią bezpieczne suplementy. Jednak należy pamiętać, że zarówno dieta, jak i suplementacja powinny być odpowiednio dobrane do konkretnej osoby.
Jeśli chodzi o nawodnienie to zaleca się stosowanie izotoników w przypadku wysiłków fizycznych trwających powyżej 90 minut. W przypadku, gdy aktywność fizyczna trwa krócej, zwykła woda mineralna wystarczy.
Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszam do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady online – bez wychodzenia z domu!
Pozdrawiam serdecznie!
Szymon Kamiński, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
szymon.kaminski@mojdietetyk.pl
tel. 664 723 646
Warto również przeczytać:
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/napoje-izotoniczne-czy-warto-je-pic.html?c=4