?

Jaka woda najlepsza

Dostałam zalecenie od swojego lekarza aby pić więcej wody. A ja nie mam zielonego pojęcia która woda będzie najlepsza, przeszukiwałam nawet internet, ale jak to się mówi ile głów tyle opinii, więc postanowiłam zasięgnąć rady specjalisty. Na co mam zwracać uwagę przy wyborze wody. Która jest lepsza mineralna czy źródlana ?

2017-08-23 Kategoria: Odchudzanie
Witam
Prosze pamietać by nie pić jednego rodzaju wody Każda jest inaczej nasycona minerałami. Obecnie nawet sie mowi o tym ,że nasza woda z kranu jest zdrowa i wiele nie odbiega od pozostalych ( przynajmniej w Krk) Jesli lubi pani gazowana to proszę kupowac te lekko nasyconą.
Prosze takze wypijac ok 35 ml na kg masy ciala
W razie pytan prosze do kontaktu ze mną.
Małgorzata
dietetyk Marzena Wacław-Pazera
Witam,
polecam zaopatrzyć się w filtr do wody i dużą szklaną butelkę. Wodę z kranu filtrować pozbywając się z niej zawartości chloru i metali ciężkich, następnie przelewać do szklanej butelki lub szklanego dzbanka i wypijać. Z plastikowych butelek do wody przenika trujący związek bpa, więc nawet woda o najlepszym składzie (niekoniecznie zgodnym z faktyczną zawartością) z plastikowej butelki wypijana w dużych ilościach nie jest zdrowa. Może też Pani wypijać schłodzoną przegotowaną wodę o ile nie ma Pani skorodowanych rur (filtr nie przepuszcza również metali ciężkich, więc nawet w przypadku skorodowanych rur woda z niego jest bezpieczna).
Pozdrawiam serdecznie
dietetyk Ewa Zawidzka
Witam serdecznie,
Polecałabym picie zwykłej wody mineralnej, chyba że są jakieś problemy zdrowotne, wtedy dobiera się konkretną wodę. Jeśli do tej pory nie piła Pani za dużo to polecam kilka trików dla ułatwienia: zawsze szklanka wody na biurku w pracy/domu, mała butelka wody w torebce, herbaty owocowe, ziołowe, zupy. Dla lepszego smaku do dzbanka wody można dodać gałązki mięty, sok z cytryny, imbir itp.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Ja polecałabym zwykłą wodę - stołową, źródlaną, nisko lub średnio zmineralizowaną.
Nawet zwykła z kranu, surowa lub przegotowana jest zupełnie wystarczająca.
Takich płynów można pić 1,5-2 litry bez kłopotów.
Wody wysoko zmineralizowane, to tak zwane wody funkcjonalne, lecznicze, mają już swoje limity, ponieważ oprócz wysokiej ilości minerałów zawierają jeszcze inne związki. Tych należy używać wtedy kiedy jest konkretne wskazanie lekarskie. A bez niego - 1-2 szklanki na dzień, ale nie więcej.

Polecam też herbatki owocowe, ziołowe, rozcieńczone kompoty, wywary z warzyw, lekkie zupy - to tzw napoje izotoniczne, które zdecydowanie lepiej nawodnią organizm, bez wypłukiwania minerałów.
Na co dzień polecam wodę mineralną. W zależności od potrzeb może to być woda zawierająca więcej magnezu , wapnia lub o obniżonej zawartości sodu. Istotny jest też Pani wiek oraz aktualne schorzenia o których niestety nic Pani nie napisała.