?

Czy stosowanie suplementów diety u dzieci jest bezpieczne?

Wiem, że jest tutaj kilka pytań dotyczących naszych dzieci-niejadków. Chciałam jednak zapytać profesjonalisty, co sądzi o stosowaniu suplementów diety u dzieci? Słyszałam w radio reklamę jakiegoś środka, który ma wzmocnić apetety naszych podopiecznych i zastanawiam się czy rzeczywiście jest to bezpieczne?

2017-08-18 Kategoria: Żywienie dzieci
Proszę mieć również na uwadze fakt, że często są to suplementy, więc nie są one dokładnie badane jak leki. Musimy ufać producentom, że podany przez nich skład jest prawdziwy i nie ma tam żadnych "bonusów" lub wręcz brak zadeklarowanych składników.
Syropy na pobudzenie apetytu u dzieci generalnie nie zawierają szkodliwych dodatków. Najczęściej są one robione na popularnych ziołach, są wzbogacane w witaminy - razi jedynie dodatek syropu glukozowego. Jednak na Pani miejscu zbadałabym przyczynę braku apetytu - być może przyczyną są problemy trawienne? Zbyt długo zalegające w żołądku jedzenie także będzie hamowało apetyt, gdyż wywołuje uczucie pełności. Być może należy bardziej rozszerzyć dietę dziecka, gdyż jedzenie okazało się "nudne" dla pociechy?