?

Czy stosowanie suplementów diety u dzieci jest bezpieczne?

Wiem, że jest tutaj kilka pytań dotyczących naszych dzieci-niejadków. Chciałam jednak zapytać profesjonalisty, co sądzi o stosowaniu suplementów diety u dzieci? Słyszałam w radio reklamę jakiegoś środka, który ma wzmocnić apetety naszych podopiecznych i zastanawiam się czy rzeczywiście jest to bezpieczne?

Anna Wolska 18.08.17 13:51:16
Proszę mieć również na uwadze fakt, że często są to suplementy, więc nie są one dokładnie badane jak leki. Musimy ufać producentom, że podany przez nich skład jest prawdziwy i nie ma tam żadnych "bonusów" lub wręcz brak zadeklarowanych składników.
Anna Wolska 18.08.17 13:49:21
Syropy na pobudzenie apetytu u dzieci generalnie nie zawierają szkodliwych dodatków. Najczęściej są one robione na popularnych ziołach, są wzbogacane w witaminy - razi jedynie dodatek syropu glukozowego. Jednak na Pani miejscu zbadałabym przyczynę braku apetytu - być może przyczyną są problemy trawienne? Zbyt długo zalegające w żołądku jedzenie także będzie hamowało apetyt, gdyż wywołuje uczucie pełności. Być może należy bardziej rozszerzyć dietę dziecka, gdyż jedzenie okazało się "nudne" dla pociechy?