?

Czy kawa pomaga czy przeszkadza w diecie?

Jestem zdecydowaną kawoholiczką. Niedawno postanowiłam przejść na dietę i rozmawiałam o tym z koleżankami z pracy, które powiedziały mi, że przy ilościach kawy, którą piję trudno będzie mi zrzucić jakiekolwiek kilogramy... Czy rzeczywiście kawa może tylko przeszkodzić mi w diecie redukcyjnej?

Kategoria: Odchudzanie
Joanna Wasiluk (Dudziec) 12.09.17 13:49:17
Witam seredcznie,
wszystko zależy od tego jakie ilości i jaką kawę, z jakimi dodatkami Pani pije. Jeżeli jest to max 3 kawy dziennie i to naturalne - nie powinno przeszkodzic w odchudzaniu a nawet przyspieszyć proces. Jeżeli zaś pija Pani kawę rozpuszczalną i to z dodatkiem np. cukru, mleka to zdecydowanie zwolni proces redukcji wagi. Taka kawa zawiera bowiem sporo kalorii a ponadti wypijana w dużych ilościach spowoduje zatrzymanie wody w organizmie.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Anna Wolska 18.08.17 14:13:01
Nie jestem w posiadaniu jakichkolwiek badań, które wskazywały by na to, że kawa zapobiega redukcji masy ciała. Czarna, sypana kawa wręcz może wspomóc proces redukcji masy ciała. Chyba, że pije Pani kawę z podwójną śmietanką i 2-3 łyżeczkami cukru - to wtedy rzeczywiście może zaburzać proces redukcji masy ciała. Być może Pani koleżanki miały na myśli fakt, że kawa w nadmiarze wypłukuje magnez i to świadczy o jej szkodliwości. Jeśli jest Pani na dobrze zbilansowanej diecie nie powinna się jednak Pani o to martwić, chyba, że pije Pani po 10 kaw dziennie.