?

Czy kawa pomaga czy przeszkadza w diecie?

Jestem zdecydowaną kawoholiczką. Niedawno postanowiłam przejść na dietę i rozmawiałam o tym z koleżankami z pracy, które powiedziały mi, że przy ilościach kawy, którą piję trudno będzie mi zrzucić jakiekolwiek kilogramy... Czy rzeczywiście kawa może tylko przeszkodzić mi w diecie redukcyjnej?

2017-08-17 Kategoria: Odchudzanie
Dzień dobry !
Wszystko zależy od tego jakiej jakości jest kawa oraz czy występują w ciągu dnia do niej dodatki typu mleko, cukier. W wielu badania wykazano pozytywny wpływ kofeiny, która spożyta w umiarkowanych ilościach będzie wspomagała spalanie tkanki tłuszczowej, dobrze działała na układ sercowo naczyniowy a także perystaltykę jelit . Należy spożywać kawę ziarnistą, którą mielimy samodzielnie, jeśli nie ma takiej możliwości dobrym wyjściem będzie po prostu kawa parzona lub z ekspresu. Mleko i cukier wzbogacają napój o puste kalorie. Jeśli pija Pani kawę z samym mlekiem, bez cukru wyeliminowałabym dodatek mleka całkowicie lud maks 1 raz dziennie- należy pamiętać że laktoza zawarta w mleku to cukier mleczny, który również będzie powodował wzrost glukozy we krwi, co może skutkować zwiększonym apetytem. Pozdrawiam ! Zapraszam na swoją stronę po więcej dietetycznych nowinek (mmfittips.wordpress.com). :))
Witam seredcznie,
wszystko zależy od tego jakie ilości i jaką kawę, z jakimi dodatkami Pani pije. Jeżeli jest to max 3 kawy dziennie i to naturalne - nie powinno przeszkodzic w odchudzaniu a nawet przyspieszyć proces. Jeżeli zaś pija Pani kawę rozpuszczalną i to z dodatkiem np. cukru, mleka to zdecydowanie zwolni proces redukcji wagi. Taka kawa zawiera bowiem sporo kalorii a ponadti wypijana w dużych ilościach spowoduje zatrzymanie wody w organizmie.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk