?

Czy dieta złożona z samych soków to dobry pomysł?

Niedawno przeczytałam gdzieś o zaletach diety stworzonej z samych soków i koktajli. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że samo przyjmowanie płynów jest bezpieczne i zdrowe. Moja koleżanka próbuje jednak namówić mnie na sprawdzenie takiej diety. Czy rzeczywiście przyniesie ona szybkie rezultaty?

2017-08-07 Kategoria: Odchudzanie
Witam serdecznie,
zdecydowanie odradzam tego typu dietę. Efekt pojawi się zapewne szybko ale równie szybko zniknie! Tego typu drastyczne diety najcześciej kończą się efektem jo-jo i doprowadzają do wielu negatywnych zmian w organizmie. Po tak niskokalorycznej diecie organizm przejdzie w stan oszczędzania, zwolni metabolizm i jak Pani zacznie "noramlie" jeść to zacznie Pani także tyć.

Jeżeli chciałaby Pani podejść do sprawy bardziej profesjonalnie to proponuje ułożenie indywidualnej diety. Wymaga to jednak zebrania wywiadu żywieniowego i zdrowotnego. W tym celu zaprosiłabym Panią na konsultację dietetyczną. Pacjentów przyjmuję w Warszawie. Jeżeli nie jest Pani z Warszawy prowadzę również konsultacje i układam diety online.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk