?

Ile można schudnąć na diecie?

Za 4 miesiące biorę ślub i trochę późno zmobilizowałam się na dietę. Chciałabym zgubić ok. 12 kg. Czy jest to możliwe? Ile mogę schudnąć na diecie?

2017-06-08 Kategoria: Odchudzanie
Dzień dobry!
Tempo utraty masy ciała jest aspektem bardzo indywidualnym i u każdego przebiega nieco inaczej. Nie mniej jednak prawidłowe i przede wszystkim zdrowe i skuteczne chudniecie zakłada redukcje masy ciała na poziomie 0,5 - 1 kg na tydzień. Dlatego też zredukowanie masy ciała o 12 kg w ciągu 4 miesięcy jest możliwe do zrealizowania, ale zależy m.in od stanu zdrowia, czy dotychczasowego sposobu odżywiania. Aby uniknąć efektu jojo i spadku tempa metabolizmu najlepiej byłoby udać się do dietetyka, który odpowiednio zbilansuje i dostosuje dietę dla Pani potrzeb, oczekiwań i formy prowadzonego stylu życia, a także stanu zdrowia i podstawowych parametrów takich jak płeć, wiek czy masa ciała.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Co najlepiej wspomaga odchudzanie?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/co-najlepiej-wspomaga-odchudzanie.html?c=9
dietetyk Ewa Zawidzka
Witam serdecznie,
Bezpieczne odchudzanie, bez ryzyka efektu jo-jo to ok. 0,5-1kg na tydzień, ale jest to sprawa bardzo indywidualna. Radziłabym skoncentrować się na zdrowej diecie (najlepiej pod opieką dietetyka) i wprowadzeniu do planu dnia regularnej aktywności fizycznej. No i zadbaniu, żeby suknia ślubna pasowała do nowego rozmiaru :-).
Zapraszam do kontaktu (także online).
tel. 691679374 lub e-mail: kontakt@magiazdrowia.com.pl
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Witam serdecznie,

odchudzanie jest kwestią badzo indywidualną ale bezpieczne i zdrowe spadki wagi to około 0,5 do 1kg tygodniowo.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Prawidłowa utrata masy ciała podczas redukcji waha się od 0,5-1kg tygodniowo a więc od 2-4kg miesięcznie. Zakładając, że pod opieką specjalisty będzie Pani przestrzegać indywidualnie skonstruowanego plan żywienia, zaleceń i znajdzie Pani czas na aktywność fizyczną, jest szansa by zgubić zbędne kilogramy w przewidzianym okresie czasu :)