?

Czy dieta kopenhaska jest skuteczna?

Witam. Mam siedzącą pracę i trochę odłożyło mi niepotrzebnej masy. Chcę przejść na dietę. Słyszałem o diecie kopenhaskiej, że jest krótka, ale skuteczna. Czy to prawda? Czy mogę ją stosować?

2017-07-20 Kategoria: Odchudzanie
Dzień dobry!
Dieta kopenhaska jest dietą bardzo niedoborową i niezbilansowaną. Stosując tą dietę nie dostarczy Pan swojemu organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników, witamin. Dodatkowo zakłada ona bardzo małe spożycia kalorii i tylko 3 posiłki dziennie, które spowolnią metabolizm i spowodują, że po zakończeniu całej diety dodatkowe kilogramy powrócą z tak zwanym efektem jojo. Najlepszym rozwiązaniem na zrzucenie dodatkowych kilogramów będzie indywidualnie dopasowany program żywieniowy ułożony przez profesjonalnego dietetyka, który będzie skuteczny i zdrowy.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Dieta kopenhaska
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-kopenhaska-2.html?c=4
dietetyk Eliza Voss
Każda już ustalona dieta jest dietą bardzo uogólnioną. Każdy organizm jest inny. Dla jednego zadziała, dla innego nie. Stosując dietę, najlepiej jest mieć ją dobraną idealnie do danego organizmu. Uwględniając wszelkie dysfunkcje.
Jeśli chcesz stracić masę w krótkim czasie, a po zakończonej diecie przybrać 2 razy więcej to tak ;)

Natomiast jeśli potrzebujesz schudnąć z gwarancją utrzymania masy ciała i zachowania zdrowia to zapraszam na indywidualną konsultację lub napisanie indywidualnego planu żywieniowego.

Przyjmuję online jak i offline.
Pozdrawiam :)
dietetyk Ewa Zawidzka
Witam serdecznie,
Zdecydowanie nie polecam tego typu diet, jest to dieta bardzo niedoborowa i może wyrządzić więcej szkody niż dobrego, a efekt jo-jo po niej jest bardzo prawdopodobny. Radziłabym skupić się raczej na zdrowej, dobrze zbilansowanej diecie i wprowadzeniu do planu dnia regularnej aktywności fizycznej.
Zapraszam do kontaktu (także online).
tel. 691679374 lub e-mail: kontakt@magiazdrowia.com.pl
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Witam serdecznie,

zdecydowanie odradzam, jest to jedna z najbardziej restrykcyjnych diet i często doprowadza do efektu jo-jo. W ten sposób zwolni Pani swoją przemianę materii. Może Pani przez ten czas stracić na wadze jednak po pewnym czasie kilogramy wrócą i to bardzo możliwe że z nawiązką Osłabi Pani również i wygłodzi swój organizm co może nieść za sobą inne negatywne skutki. Proszę nie eksperymentować tylko zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Nie ma sprawdzonej diety redukcyjnej dla każdego. Proszę nie sugerować się gotowymi jadłospisami, które nigdy nie przynoszą sugerowanych efektów ( nawet jeśli nastąpi redukcja później pojawi się efekt jojo lub spadek parametrów zdrowotnych). Skorzystaj z konsultacji u specjalisty - pomoże Ci stworzyć zindywidualizowany plan żywienia, który pozwoli Ci na fizjologiczną zdrową redukcję bez efektów ubocznych :)
dietetyk Dominika Pokrywka
Dzień dobry! Istnieje wiele diet redukcyjnych, które zakładają szybki spadek masy ciała. Niestety szybko utracone kilogramy często wracają. Prawidłowa dieta odchudzająca powinna być zdrowa, opierać się na zasadach prawidłowego żywienia oraz być dopasowana do indywidualnych potrzeb organizmu. Efekty nie są widoczne bardzo szybko, ponieważ utrata masy ciała powinna wynosić 1-1,5/tydzień, jednak ma wiele długofalowych, pozytywnych efektów zdrowotnych. Skoro wiąże Pan przyrost masy ciała z wykonywaną pracą, to może warto byłoby na początku zmodyfikować tryb życia z nią związany. Zabierać z domu samodzielnie przygotowane zdrowe lunche/ zdecydować się na catering dietetyczny, unikać słodzonych kaw/ herbat/ napojów oraz słodyczy, batoników i słonych przekąsek. Dodatkowo przy siedzącej pracy, dobrze byłoby gdyby w czasie wolnym pojawił się ruch- można zacząć od rezygnacji z podróży autem/ komunikacją miejską na rzecz spaceru.