?

Czy dieta Ewy Chodakowskiej jest dla wszystkich?

Mam 19 lat i chciałabym zrzucić ok. 10 kg. Moja koleżanka stosowała dietę Ewy Chodakowskiej i efekty były świetne, co sprawiło, że sama zachciałam zmian w swoim życiu. Zastanawiam się tylko, czy dieta diecie równa, tzn. czy dietę Ewy Chodakowskiej może stosować każdy?

Kategoria: Odchudzanie
Joanna Wasiluk (Dudziec) 11.09.17 13:13:15
Witam serdecznie,
nie istnieje jedna dieta dla wszystkich. Każdy z nas jest inny i ma inne zapotrzebowanie, stan zdrowia itp. Dieta powinna być dobrana indywidualnie. To że dieta Ewy ładnie zadziałała na Pani koleżankę to nie znaczy że podobnie bęzie w Pani przypadku.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.


W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk
Monika Frank 30.07.17 01:18:17
Dzień dobry!
Prawidłowa dieta powinna być dobierana indywidualnie dla każdej osoby w oparciu o płeć, wiek, wzrost, wagę, a także aktualny stan zdrowia oraz tryb życia. Co za tym idzie, dieta która sprawdziła się u Pani koleżanki, niekoniecznie będzie sprawdzała się u Pani. Jadłospisy znajdujące się na stronach internetowych, w tym proponowane przez Panią Ewę Chodakowską, są jedynie drogowskazami i przykładami opierającymi się na zasadach racjonalnego odżywiania. Jednak jeśli chce Pani zrzucić 10 kg w zdrowy sposób, nie obawiając się efektu jojo, powinna Pani skontaktować się z dietetykiem w celu ustaleniu odpowiedniego dla Pani planu żywieniowego. Z pewnością warto również wprowadzić na stałe aktywność fizyczną.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
 
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!
 
Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Czy znacie skuteczne sposoby na odchudzanie?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/czy-znacie-skuteczne-sposoby-na-odchudzanie.html?c=9
Karolina Bednarowicz 24.07.17 16:15:06
Dzień dobry,
udostępnianie w internecie diety Ewy Chodakowskiej zawierają przepisy na zdrowe i wartościowe dania. Należy jednak pamiętać, że zapotrzebowanie energetyczne oraz na poszczególne składniki odżywcze jest różne dla każdej osoby. Niektóre choroby wymagają specjalnego leczenia dietetycznego z wykluczeniem pewnych produktów oraz zwiększeniem podaży poszczególnych składników. Warto udać się do dietetyka, który ustali indywidualny jadłospis, dostosowany do Pani, co zapewni skuteczność diety.

Zapraszam na konsultację:
https://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/index.php/?lokalizacja=kolo.sienkiewicza
tel. 883281884
ul Sienkiewicza 8 Koło

Pozdrawiam
Karolina Bednarowicz
Celina Kinicka 21.07.17 19:54:18
Prawidłowa dieta powinna być dobrana indywidualnie. Właśnie od tego jest wykwalifikowany dietetyk, aby po zebraniu wywiadu z pacjentem ułożył dla niego odpowiednią dietę. Żadna dieta uniwersalna nie jest dobra. Jak coś jest do wszystkiego to jest do....
Pozdrawiam.
Weronika Weremko-Oszuścik 21.07.17 14:29:58
Witam,
nie ma diety dobrej dla wszystkich. Dieta, która sprawdziła się u koleżanki, niekoniecznie podziała na Panią. Dlatego też ważne jest, aby konsultować się z dietetykiem, który uwzględni Pani zapotrzebowanie energetyczne, dopasuje dietę do aktywności fizycznej, trybu pracy, chorób czy nietolerancji pokarmowych. Na stronach internetowych, nie tylko u Ewy Chodakowskiej, jest wiele dostępnych jadłospisów, jednak najczęściej jest to przykładowe menu, pokazujące ogólne zasady. Aby uzyskać i utrzymać efekty redukcji masy ciała należy korzystać z indywidualnych planów żywieniowych.
Pozdrawiam
Weronika Weremko-Oszuścik
dietetyk Dieta 4U
zapraszam do poradni w Gdańsku i w Tczewie
Aleksandra Makowska 19.07.17 09:46:00
Dzień dobry,
Ewa Chodakowska sprzedaje bardzo różne diety w swoim serwisie, dlatego ciężko powiedzieć czy akurat ta, którą by Pani wykupiła, byłaby w porządku. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że spotkałam kilka pacjentek po dietach Ewy, u których odchudzanie skończyło się efektem jojo i problemami metabolicznymi. Na pewno nie spowodowała tego sama dieta, ale była jedną z ważnych cegiełek, które się do tego dołożyły.. Dlatego mam dla niej ograniczone zaufanie. Myślę, że lepiej skonsultować się z dietetykiem, który odchudzi Panią bez stosowania restrykcyjnej kaloryczności, z uwzględnieniem stanu zdrowia, ewentualnych niedoborów, itp.
Agnieszka Pamulanka 12.07.17 21:41:11
Z tego co wiem nie istnieje nic takiego jak dieta Ewy Chodakowskiej :) Ewa w swoim studio współpracuje z zespołem dietetyków, którzy indywidualnie układają jadłospisy :)
dietetyk Iga Wołoszczuk
Iga Wołoszczuk 11.07.17 15:13:38
Dzień dobry. Dieta redukcyjna powinna być dobrana indywidualnie dla każdego pacjenta. Profesjonalna dieta jest dostosowana do płci, wieku, aktualnej masy i wysokości ciała, chorób współtowarzyszących oraz celu jaki należy osiągnąć. Opracowana strategia sprawi, że redukcja będzie skuteczna i bez efektu jojo. Każdy powinien stosować racjonalne żywienie, którego podstawą są warzywa i owoce, a także pełnoziarniste produkty, oleje bogate w omega 3, oliwa z oliwek, tłuste ryby, chude mięsa, żywność jak najmniej przetworzona. Należy także pamiętać o aktywnym trybie życia. Niestety nie istnieje dieta idealna dla wszystkich, w celu długotrwałego efektu najlepiej skontaktować się ze specjalistą w celu stworzenia indywidualnie dobranej diety lub edukacji żywieniowej.