?

Czy dieta Ewy Chodakowskiej jest dla wszystkich?

Mam 19 lat i chciałabym zrzucić ok. 10 kg. Moja koleżanka stosowała dietę Ewy Chodakowskiej i efekty były świetne, co sprawiło, że sama zachciałam zmian w swoim życiu. Zastanawiam się tylko, czy dieta diecie równa, tzn. czy dietę Ewy Chodakowskiej może stosować każdy?

2017-07-10 Kategoria: Odchudzanie
Dzień dobry,
Każdy z nas jest inny i każda dieta powinna być dopasowana indywidualnie najlepiej, jak to jest możliwe. Dobrze dobrana dieta uwzględnia stan zdrowia organizmu, wiek, płeć oraz m.in. indywidualne zapotrzebowanie energetyczne - jest stworzona specjalnie dla Pani i tylko Pani będzie służyła najlepiej. Przepisy dostępne w gazetach czy na stronach internetowych mogą stać się jedynie inspiracją dla Pani jadłospisu, ponieważ nie biorą pod uwagę Pani indywidualnych potrzeb. W celu dobrania właściwego menu najlepiej udać się do specjalisty, który na podstawie wywiadu żywieniowo-zdrowotnego i analizy składu ciała dopasuje zalecenia i jadłospis do Pani tak by zdrowo i bez efektu jojo zgubić 10 kg.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół Poradni Mój Dietetyk Łódź/Łowicz. Zapraszamy do skorzystania z indywidualnego poradnictwa żywieniowego, w ramach którego dietetyk opracuje dietę i zalecenia żywieniowe dopasowane do Twojego aktualnego stanu zdrowa, stylu życia i preferencji kulinarnych.

W razie pytań pozostaję do dyspozycji!

Pozdrawiam serdecznie,
Sylwia Wychowałek
Dietetyk, Psychodietetyk
sylwia.wychowalek@mojdietetyk.pl
www.lodz.mojdietetyk.pl
tel. 600 057 264
Witam
Każdy z nas jest inny i na każdego działa coś innego :-)
Nie ma jednej skutecznej diety dla wszystkich. Skuteczność diety zależy od wielu czynników m.in. metabolizmu, hormonów, stylu życia, podatności na stres, stanu zdrowia.
Oczywiście jak najbardziej może Pani spróbować zastosować tą dietę, ale ze swojej strony polecam konsultację z dietetykiem, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu, stanu zdrowia i Pani preferencji żywieniowych ułoży indywidualnie dostosowany do Pani jadłospis.
Pozdrawiam
dietetyk Eliza Voss
Witaj! Nie ma tak naprawdę uniwersalnej diety. Jednemu pomoże drugiemu nie. Dietę powinno dostosowywać się indywidualnie dla każdego organizmu, ponieważ pomimo identycznej budowy ciała, wszystkie procesy wewnątrz organizmu mogą działać inaczej. Np. metabolizm, praca ukladu hormonalnego, limfatycznego. Do tego cały aspekt psychologiczny, który pełni ważną rolę w trzymaniu diety. Stres, nerwy - ich natężenie w ciągu dnia też jest istotnym elementem przy uzyskaniu sukcesywnej diety. Także możesz spróbować, ale efekty mogą być w Twoim przypadku zupełnie inne niżeli u koleżanki
Witam serdecznie,
nie istnieje jedna dieta dla wszystkich. Każdy z nas jest inny i ma inne zapotrzebowanie, stan zdrowia itp. Dieta powinna być dobrana indywidualnie. To że dieta Ewy ładnie zadziałała na Pani koleżankę to nie znaczy że podobnie bęzie w Pani przypadku.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.


W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk
Dzień dobry!
Prawidłowa dieta powinna być dobierana indywidualnie dla każdej osoby w oparciu o płeć, wiek, wzrost, wagę, a także aktualny stan zdrowia oraz tryb życia. Co za tym idzie, dieta która sprawdziła się u Pani koleżanki, niekoniecznie będzie sprawdzała się u Pani. Jadłospisy znajdujące się na stronach internetowych, w tym proponowane przez Panią Ewę Chodakowską, są jedynie drogowskazami i przykładami opierającymi się na zasadach racjonalnego odżywiania. Jednak jeśli chce Pani zrzucić 10 kg w zdrowy sposób, nie obawiając się efektu jojo, powinna Pani skontaktować się z dietetykiem w celu ustaleniu odpowiedniego dla Pani planu żywieniowego. Z pewnością warto również wprowadzić na stałe aktywność fizyczną.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
 
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!
 
Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Czy znacie skuteczne sposoby na odchudzanie?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/czy-znacie-skuteczne-sposoby-na-odchudzanie.html?c=9
Dzień dobry,
udostępnianie w internecie diety Ewy Chodakowskiej zawierają przepisy na zdrowe i wartościowe dania. Należy jednak pamiętać, że zapotrzebowanie energetyczne oraz na poszczególne składniki odżywcze jest różne dla każdej osoby. Niektóre choroby wymagają specjalnego leczenia dietetycznego z wykluczeniem pewnych produktów oraz zwiększeniem podaży poszczególnych składników. Warto udać się do dietetyka, który ustali indywidualny jadłospis, dostosowany do Pani, co zapewni skuteczność diety.

Zapraszam na konsultację:
https://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/index.php/?lokalizacja=kolo.sienkiewicza
tel. 883281884
ul Sienkiewicza 8 Koło

Pozdrawiam
Karolina Bednarowicz
Prawidłowa dieta powinna być dobrana indywidualnie. Właśnie od tego jest wykwalifikowany dietetyk, aby po zebraniu wywiadu z pacjentem ułożył dla niego odpowiednią dietę. Żadna dieta uniwersalna nie jest dobra. Jak coś jest do wszystkiego to jest do....
Pozdrawiam.
Witam,
nie ma diety dobrej dla wszystkich. Dieta, która sprawdziła się u koleżanki, niekoniecznie podziała na Panią. Dlatego też ważne jest, aby konsultować się z dietetykiem, który uwzględni Pani zapotrzebowanie energetyczne, dopasuje dietę do aktywności fizycznej, trybu pracy, chorób czy nietolerancji pokarmowych. Na stronach internetowych, nie tylko u Ewy Chodakowskiej, jest wiele dostępnych jadłospisów, jednak najczęściej jest to przykładowe menu, pokazujące ogólne zasady. Aby uzyskać i utrzymać efekty redukcji masy ciała należy korzystać z indywidualnych planów żywieniowych.
Pozdrawiam
Weronika Weremko-Oszuścik
dietetyk Dieta 4U
zapraszam do poradni w Gdańsku i w Tczewie
Dzień dobry,
Ewa Chodakowska sprzedaje bardzo różne diety w swoim serwisie, dlatego ciężko powiedzieć czy akurat ta, którą by Pani wykupiła, byłaby w porządku. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że spotkałam kilka pacjentek po dietach Ewy, u których odchudzanie skończyło się efektem jojo i problemami metabolicznymi. Na pewno nie spowodowała tego sama dieta, ale była jedną z ważnych cegiełek, które się do tego dołożyły.. Dlatego mam dla niej ograniczone zaufanie. Myślę, że lepiej skonsultować się z dietetykiem, który odchudzi Panią bez stosowania restrykcyjnej kaloryczności, z uwzględnieniem stanu zdrowia, ewentualnych niedoborów, itp.
Z tego co wiem nie istnieje nic takiego jak dieta Ewy Chodakowskiej :) Ewa w swoim studio współpracuje z zespołem dietetyków, którzy indywidualnie układają jadłospisy :)