?

Suplementy przy odchudzaniu

Jaka jest złota myśl odchudzania. Chciałabym szybko pozbyć się zbędnych kilogramów, czy same cwiczenia i dieta wystarcza? Czy musze stoswać jakieś suplemety. białko, spalacze itp by osiągnąc swoj cel szybciej ?

2017-07-10 Kategoria: Odchudzanie
Witam serdecznie,
Osobiście nie popieram stosowania różnego rodzaju preparatów na odchudzanie. Podczas całego etapu redukcji wagi powinna ,,nauczyć się'' Pani zdrowych nawyków żywieniowych.
Czasem nawet niewielkie zmiany w diecie powodują że chudniemy. Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką i łykaniem różnego rodzaju suplementów diety, a stać się zdrowym stylem życia, który zostanie do końca życia.
Uważam, że zażywając suplementy na odchudzanie nie popracuje nad zdrowymi nawykami żywieniowymi. Suplement kiedyś się skończy a Pani nie zmieni nic w swojej diecie więc waga znów będzie rosła. Przecież nie będzie go Pani przyjmowała do końca życia. Moim zdaniem w odchudzaniu nie o to chodzi. Nieracjonalne odchudzanie najczęściej kończy się efektem jo-jo, utratą jędrności i elastyczności skóry oraz osłabieniem organizmu.
Jeżeli mam być szczera to nie inwestowałabym w tego typu suplementy. Zadbałabym o pełnowartościową dietę, a spadki wagi które będą się pojawiać zmotywują Panią do dalszego działania. Wielu moich pacjentów wątpiło w swoją silną wolę, obawiało się że nie będą w stanie jeść regularnie ale z czasem wypracowali zdrowe nawyki i teraz cieszą się z utraty kilogramów. Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia.
Należy jednak pamiętać aby dieta była pełnowartościowa i uwzględniała Pani zapotrzebowanie energetyczne. Powinna być dobrana indywidualnie i dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych.
Jeżeli zdecydowałaby się Pani na przejście na dietę zachęcam do współpracy. Mogę ułożyć indywidualny jadłospis dostosowany do Pani stylu życia.
Zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Proszę wziąć pod uwagę fakt, że przyrost masy ciała nie nastąpił w tydzień czy miesiąc tak więc proszę dać sobie czas na fizjologiczną, zdrową redukcję masy ciała (szybka redukcja powoduje gorszą sprężystość skóry a co gorsze różne niepożądane efekty natury zdrowotnej jak np. stłuszczenie wątroby).
Żadne suplementy nie są niezbędne, prawidłowo zbilansowany plan żywieniowy załatwia sprawę :)
dietetyk Anna Boniek
Dzień Dobry!

Myślę, że ilu dietetyków, tyle złotych myśli :) Zdania są mocno podzielone, co w czasie odchudzania jest najważniejsze, ale jeśli mam się odnieść do zadanego przez Panią pytania o suplementy, to powiem, że spokojnie można i warto chudnąć bez nich.
Szybkie chudnięcie to nie jest zdrowe chudnięcie i zazwyczaj niesie za sobą duże ryzyko efektu jojo i nie wykluczam, że konsekwencji zdrowotnych, a chyba nie to jest celem. Jeśli interesuje Panią trwała utrata masy ciała, to może zabrzmi to zbyt prosto, ale kluczem jest tutaj konsekwentne stosowanie diety i równie konsekwentne uprawianie aktywności fizycznej. Mówiąc o diecie mam na myśli stosowanie odpowiedniego jadłospisu opracowanego przez dietetyka, który ułoży go indywidualnie dla Pani i dostosuje do Pani potrzeb i oczekiwań z zachowaniem odpowiednich zaleceń. Dodając do tego ćwiczenia (siłownia, basen, rower, długie spacery, biegi, rolki i wiele innych) powinna Pani osiągnąć swój cel i zdrowo schudnąć nawet 4 kg w ciągu miesiąca (w zależności od kaloryczności diety). Myślę, że to dużo lepsza opcja od wspomagania się suplementami( nie tanimi z resztą), co do działania których nie mamy pewności.
Życzę Pani powodzenia na drodze do upragnionej sylwetki!