?

Dieta redukcyjna a ciąża

Jestem osobą otyła i jestem na diecie redukcyjnej. Robiłam test ciążowy i okazało się ze jestem w ciąży . Czy mogę nadal stosować moją dietę redukcyjną i dodatkowo cwiczyć, czy mam zaprzestać diety i ćwiczeń? Nie chciałabym zaszkodzić swojemu maluszkowi.

2017-07-10 Kategoria: Ciąża
Dzień dobry,
W ciąży nie powinno się stosować diety redukcyjnej tylko proszę racjonalnie i zdrowo się odżywiać. Polecałabym konsultację z dietetykiem, który rozpisze dietę, taką, która dostarczy odpowiednią ilość niezbędnych składników mineralnych, witamin jak również pokryje zapotrzebowanie na energię zapewniając prawidłowy przyrost masy ciała. Jeśli natomiast chodzi o aktywność fizyczną to nie polecam rezygnować z niej, jednak nie powinny to być ciężkie i intensywne ćwiczenia. Warto skonsultować treningi z lekarzem ginekologiem.
W przypadku dodatkowym pytań zapraszam do kontaktu.
Agnieszka Goździk
tel.512473626
agnieszka.gozdzik@mojdietetyk.pl
dietetyk Ewa Zawidzka
Witam serdecznie,
W okresie ciąży nie powinno się stosować diety redukcyjnej, warto natomiast zadbać o racjonalną, dobrze zbilansowaną dietę, która zapewni odpowiednią ilość składników odżywczych, co przełoży się też na dobre zdrowie maluszka.
Jeśli byłaby Pani zainteresowana odpowiednim planem żywieniowym to zapraszam do kontaktu: kontakt@magiazdrowia.com.pl

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Witam serdecznie,
w ciąży nie należy stosować diety redukcyjnej. Proszę racjonalnie i zdrowo się odżywiać. Najlepiej skonsultować się z dietetykiem, który ustali prawdłową dietę zgodą z zasadami diety dla kobiet w ciąży. Jeżeli chodzi o ćwiczenia fzyczne to należałoby sprawę skonsultować z ginekologiem prowadzącym Niektóre kobiety mogą ćwiczyć prawie przez caą ciąże a inne nie powinny wcale. Z pewnością nie powinna Pani wykonywać wszystkich ćwiczeń i robić to na własną rękę.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu. Układam diety po osobistej wizycie oraz przez internet.
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
dietetyk Iga Wołoszczuk
Dzień dobry. Dietę redukcyjną należy zmienić na racjonalny sposób żywienia, który pokrywa zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze, mineralne oraz zwiększone zapotrzebowanie kaloryczne w czasie ciąży. Jest to niezbędne dla wzrostu dziecka oraz prawidłowego przyrostu masy ciała. W przypadku otyłości należy dążyć do utrzymania stałego przyrostu masy ciała w zależności od stopnia otyłości - nie można doprowadzić do utraty masy ciała lub braku zwiększania się masy ciała. Aktywność fizyczna to jeden z podstawowych elementów zdrowego stylu życia, nie należy z niej rezygnować w czasie ciąży. Zaleca się zastąpić intensywne ćwiczenia umiarkowanymi ćwiczeniami np. gimnastykę, spacery. Warto stosować techniki relaksacyjne oraz ćwiczenia oddechowe. Odpowiedni trening proszę skonsultować z lekarzem/fizjoterapeutą, gdyż każdy z trzech trymestrów wymaga zastosowania nieco innego planu treningowego.