?

Waga stanęła w.miejscu

Witam chcialam.zapytac co robic kiedy czuje jakby moja waga przestała spadać? Mam 17 lat i od jakiś 4 miesięcy jestem na diecie. Czuje jak by mnie to przerosło i chciałam z kimś o tym porozmawiać. Proszę o pomoc.

2017-07-06 Kategoria: Odchudzanie
dietetyk Eliza Voss
Czy masz nadwagę? Czy odchudzasz się, bo po prostu chcesz? Dlaczego Cię przerosło? Zapraszam na prywatną rozmowę.
dietetyk Ewa Zawidzka
Witam serdecznie,
Żeby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba mieć o wiele więcej danych, bo przyczyn zatrzymania spadku wagi może być bardzo wiele. W wielu przypadkach jest to normalne zjawisko na pewnych etapach diety.
Zapraszam do kontaktu (także online).
tel. 691679374 lub e-mail: kontakt@magiazdrowia.com.pl
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Witam,
warto zastanowić się nad wizytą u specjalisty, ponieważ czynników wpływających na zatrzymanie redukcji może być wiele. Nie napisała pani jakie zalecenia stosuje, jakie ograniczenia sobie pani wprowadziła, czy uprawia sport. W przypadku dużej aktywności fizycznej wydaje się, że waga stoi w miejscu, ale skład ciała się zmienia, co można zaobserwować po zmieniających się obwodach ciała.
Należy skonsultować swój jadłospis ze specjalistą, ponieważ zbyt duże deficyty mogą powodować poważne konsekwencje zdrowotne, zwłaszcza w tak młodym wieku.
Podaje namiar :
Weronika Weremko-Oszuscik
weronika@dieta4u.pl
poradnia w Gdańsku i w Tzcewie
Witam serdecznie,
Proszę się nie obawiać zatrzymanie wagi podczas odchudzania to normalne zjawisko. Najprawdopodobniej doszła Pani do wagi, która utrzymywała się najdłużej w Pani życiu i te ostatnie kilogramy są najczęściej najtrudniejsze do zrzucenia. Jednak proszę uzbroić się w cierpliwość i dalej zdrowo się odżywiać oraz ćwiczyć a waga ruszy.
Mam nadzieję, że Pani dieta jest pełnowartościowa i zbilansowana oraz dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego. Nie może Pani spożywać zbyt mało kcal i głodzić swojego organizmu bo w innym razie również może być przytrzymanie spadku wagi a nawet jej wzrost. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odżywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można mi wysłać swój przykładowy jadłospis a ja chętnie zerknę i odpowiednio skomentuje a może wskażę ewentualne błędy.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Witaj,
rozsądnie postąpiłaś zadając pytanie specjalistom. Żeby pomóc musimy mieć wiecej danych, dlatego zachęcam do uzupełnienia pytania o inf. dot. diety jaką stosujesz, masy ciała, wzrostu, aktywności ifzycznej. To absolutne minimum, żeby móc Ci coś podpowiedzieć.
Niewłaściwie dobrana dieta może skutkować wieloma problemami. PAMIĘTAJ, ŻE OGRANICZENIE JEDZENIA NIE JEST DOBRĄ METODĄ i nie można myśleć- nie chudnę, to będę jeszcze mniej jadła, a jak nadal nie schudnę to jeszcze mniej.....
Pomyśl o wizycie u dietetyka. Być moze robisz proste błędy i wystarczy je skorygować. Jeśli się zdecydujesz na konsultację, serdecznie zapraszam online lub do Wrocławia.
Pozdrawiam :)
Dzień dobry,
spadek masy ciała wiążę się ze zmniejszeniem zapotrzebowania energetycznego organizmu, co może powodować zatrzymanie procesu odchudzania. Proszę jednak nie martwić się, ponieważ odpowiednia modyfikacja diety, pozwala na poradzenie sobie z tym problemem. Wiadomo że brak rezultatów mimo starań i wyrzeczeń może zniechęcać do kontynuowania diety jednak proszę się nie poddawać- moi pacjencji po przejściu tzw. "okresu kryzysu" chudną dalej i osiągają świetne rezultaty.
Życzę powodzenia w walce ze zbędnymi kilogramami

Gdyby chciała Pani uzyskać więcej informacji to zapraszam do kontaktu:
tel. 883 281 884
Koło ul. Sienkiewicza 8
Karolina Bednarowicz
Dzień dobry!
Powodów zatrzymania masy ciała w trakcie odchudzania może być wiele. Być może dieta nie była odpowiednio dostosowana do Pani potrzeb, kaloryczność jadłospisu mogła być zbyt niska lub zbyt wysoka, bądź została wprowadzona na początku odchudzania zbyt duża wielkość deficytu kalorycznego. W Pani wieku szczególnie ważna jest odpowiednia podaż wszystkich niezbędnych składników pokarmowych z racji na stale rozwijający się organizm oraz zmiany hormonalne zachodzące w Pani ustroju. Bardzo ważne jest, by dieta zaspakajała potrzeby organizmu, dlatego warto jest skonsultować się ze specjalistą, który utworzy dla Pani odpowiedni jadłospis, doda motywacji do działania oraz zaoferuje wsparcie i pomoc podczas „gorszych” dni. Warto także wykonać profilaktyczne badania (morfologia krwi, profil lipidowy, poziom glukozy we krwi na czczo, hormony tarczycy).

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
 
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!
 
Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Dlaczego odchudzanie znowu Ci nie wyszło
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dlaczego-odchudzanie-znowu-ci-nie-wyszlo.html?c=9
Trudno cokolwiek powiedzieć nie mając pełnych informacji na czym polega Pani dieta, jakie jest Pani zapotrzebowanie, czy ma Pani jakieś choroby towarzyszące. Chociaż z tego, co Pani pisze bardziej potrzebuje Pani wsparcia i motywacji niż konkretnej porady. Zapraszam do indywidualnego kontaktu.
Powodów zatrzymania masy ciała może być bardzo wiele, zależy to również od tego, czy podejmujesz aktywność fizyczną ( być może miejsce tkanki tłuszczowej zajmuje cięższa masa mięśniowa i dlatego ogólna masa ciała nie spada w dół),być może kaloryczność diety została ustalona nieprawidłowo ( kcal jest za dużo lub za mało - wtedy organizm przechodzi na "tryb oszczędzający" i masa ciała nie spada).Może powodem zastoju są zmiany w parametrach zdrowotnych - dobrze jest wykonać podstawową diagnostykę: morfologię, glukozę i insulinę na czczo, profil lipidowy oraz hormony tarczycy. Napisz do mnie w wolnej chwili, przyjrzymy się Twojej dotychczasowej diecie, skorygujemy ewentualne błędy i ustalimy nowy plan , który pozwoli Ci na fizjologiczną redukcję.Głowa do góry :)