?

Bulimia

Mam przyjaciółkę która cierpi na bulimię. Takie jest moje podejrzenie, bo sama się do tego nie przyznaje. Jest bardzo szczupła i je bardzo duże porcje posiłków, następnie ucieka do toalety. Kiedyś ją nawet na tym przyłapałam, to twierdziła że chyba jej coś zaszkodziło. Kto jej bardziej może pomóc dietetyk czy psycholog. Jakich mogę użyć argumentów, by przekonać ją ze szkodzi sobie samej ?

2017-06-30 Kategoria: Zaburzenia odżywiania
Bulimia jest bardzo podstępną i wyniszczającą chorobą - bardzo trudną jeśli chodzi o współpracę z pacjentem i doprowadzenie go do remisji.
Powszechnymi skutkami bulimii są zaburzenia gospodarki wodnej i jonowej, które mogą prowadzić do zaburzeń pracy serca, spadku siły mięśniowej, zaburzenia układu krzepnięcia,osłabienie kości i zębów. U pacjentów, u których kompensacją obżarstwa są prowokowane wymioty dochodzi do znacznego uszkodzenia szkliwa (na skutek kontaktu z kwasem żołądkowym), rany na języku, uszkodzenia przełyku, żołądka, krwawienia w obrębie przewodu pokarmowego, wrzody żołądka i dwunastnicy, zapalenie trzustki a nawet nowotwór przełyku i krtani. Bardzo prawdopodobnym następstwem jest niedożywienie i niedobory pokarmowe, możliwe zaburzenia cyklu miesiączkowego, odwodnienie, zaburzenia nastroju i snu i wiele wiele innych. Bulimiczki stają się zamknięte, odrzucają rodzinę i przyjaciół. Spróbuj namówić koleżankę na kontakt z psychologiem lub psychodietetykiem, wiem, że osoby chore nie chcą korzystać z pomocy - dobrym pomysłem może okazać się na początek skorzystaniem z forum internetowego lub telefonu zaufania - tam przy zachowaniu anonimowości można uzyskać informacje dotyczące pomocy chorym.