?

Czy dieta pudełkowa ma sens?

Mój organizm "domaga się", abym przeszła na dietę, na pewno jest mi wskazana, jednak wiecznie się od niej wymiguję, bo nie mam czasu na codzienne przygotowywanie dań, nie mam regularnego planu dnia, żeby jeść w odpowiednich godzinach. Ostatnio, jednak, moja siostra podrzuciła mi artykuł o diecie pudełkowej, która, wydaje się, mogła by rozwiać moje wymówki. Czy ta dieta jest bezpieczna i czy w ogóle ma sens?

2017-06-28 Kategoria: Odchudzanie
W dzisiejszych czasach, dieta pudełkowa rozwinęła się pod każdym względem, tzn, nie mamy już do wyboru tylko ilości kcal, ale też różne typu diety, jak bez laktozy, dla sportowców etc. Także przygotowane posiłki na każdy dzień są inne. Dietę pudełkową zalecam osobom, które nie mają żadnych uczuleń, ani nietolerancji pokarmowych, nie mają chorób typy niedoczynność tarczycy itp. Jeśli ktoś nie ma czasu na przygotowanie posiłków i po prostu nie je, to lepszym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa, niż zajadanie nieregularne posiłków typu hotdog, batonik etc. Oczywiście trzeba wpierw obliczyć ile mniej więcej kalorii potrzebuję dany organizm jako bazę wyjściową. Dieta pudełkowa jest alternatywą, ale jeśli komuś zależy na zbudowanie bardzo dobrej formy ciała, nie obejdzie się bez wizyty u dietetyka.
Jeżeli firma cateringowa zatrudnia dietetyka, a on dobierze pani odpowiednią kaloryczność diety to pani próba chudniecia może mieć sens. Proszę jednak pamiętać, że ryzyko efektu jojo jest duże. Znacznie lepiej jest zapanować nad swoim żywieniem czy to przez zastosowanie jadłospisu dostosowanego do Pani życia i preferencji czy przez konsultacje motywacyjny-żywieniowe, gdzie uczy się Pani sama planować swoją żywienie. Zachęcam do kontaktu ☺️
Lepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest przejście na prosta i zdrową dietę, która nie wymaga długiego przygotowania. Warto nauczyć się właściwie odżywiać i planować swój czas na przygotowanie jedzenia. Dzięki temu rezultat odchudzania będzie trwały. Dobrze zbilansowana dieta pudełkowa powinna być bezpieczna. Proszę jednak pamiętać, że taką dietę zastosuje Pani przez pewien okres czasu, a co potem? Czy będzie Pani wiedziała jak odżywiać się zdrowo, czy wróci Pani do złych nawyków, które były przyczyną wzrostu wagi? Staram się uczyć swoich pacjentów jak zorganizować swój sposób żywienia i znaleźć dla każdej osoby najlepsze rozwiązanie na zmianę swojej diety- właśnie takie postępowanie jest najskuteczniejsze.

Pozdrawiam
Karolina Bednarowicz

Zapraszam na konsultację:
https://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/index.php/?lokalizacja=kolo.sienkiewicza
tel. 883281884
ul Sienkiewicza 8 Koło
dietetyk Beata Krawczyńska-Kowalska
Dzień dobry,
czy dieta jest bezpieczna zależy od tego jak dana dieta jest zbilansowana i od wybranej kaloryczności diety.
Oczywiście taka dieta niczego nie uczy, ale może być pierwszym krokiem.
Polecam najpierw skonsultować się z dietetykiem, który pomoże dobrać kaloryczność oraz pomoże ułożyć plan wdrażania zdrowych nawyków.

Pozdrawiam!
Dieta pudełkowa nie uczy , jak przygotowane są posiłki. Nie uczy własnego doboru kalorii i na dłuższą metę nie wnosi nic dobrego. Pospiech, szybki tryb życia powodują że idziemy na łatwiznę. Nie wiemy jak i z czego przygotowane są posiłki , które dostajemy w formie gotowej. Często mam osoby z efektem jojo po długiej diecie pudełkowej i ponownym przejściu na własne gotowanie. Na krótki okres tak , na dłużej nie polecam.
dietetyk Eliza Voss
Polecam Smoothies. Przygotowanie 5 min, można mieć zawsze przy sobie w słoiku. Syte i zawiera dużo witamin i pierwiastków szybko absorbowanych przez organizm. Nie tracą swoich właściwości. W grupie na facebook: Dietetyk on-line podaję swoje przepisy. Szybko, zdrowo i smacznie!
Dieta pudełkowa, to odpowiedź rynku na duże zapotrzebowanie ze strony osób zapracowanych, żyjących szybko i intensywnie. Ma ona zatem i zalety i wady. Warto podkreślić, że daje szansę wprowadzenia reżimu dietetycznego przy minimalnym nakładzie czasu (zakupy, przyrządzanie potraw, analiza składu wybieranych produktów). Ale jeśli zamierzamy schudnąć i utrzymać swoją dobrą wagę na długo i przy tym zatroszczyć się o zdrowie, to zdecydowanie zachęcam do konsultacji z dietetykiem i regularne wprowadzanie w życie nowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej, co daje gwarancję utrzymania prawidłowej sylwetki bez efektu jo-jo.
Zalety nawiązania współpracy doradcą dietetycznym:
- indywidualne podejście,
- stała motywacja,
- monitorowanie stanu zdrowia,
- nauka prawidłowych nawyków,
- nauka nowych technik kulinarnych, przygotowywania zdrowych posiłków,
- trwała zmiana stylu życia.
Dieta pudełkowa jest znakomitym rozwiązaniem właśnie dla osób, które mają nieregularny plan dnia oraz nie mają czasu na przygotowywanie sobie posiłków do pracy. Ważne jest jednak oprócz odpowiedniego żywienia (odpowiednio dobrana kaloryczność i odpowiednio obniżająca się kaloryczność), świadomość zdrowego odżywiania i nauka zdrowych nawyków żywieniowych czyli edukacja żywieniowa. Warto podczas stosowania diety pudełkowej konsultować się także z dietetykiem, który dobierze odpowiedni plan oraz kaloryczność a także będzie Panią uświadamiał jak? co? i dlaczego?

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu
Sylwia Jajuga
Witam,

dieta pudełkowa jest bezpieczna i jak najbardziej się sprawdza. Jednak należy pamiętać- że jest to rozwiązanie na jakieś kilka tygodni, następnie wróci Pani do swoich przyzwyczajeń. Dlatego warto uczyć się zdrowych nawyków i wdrożyć je w codzienne życie. Regularność to jedna z najważniejszych zasad o którą należy dbać. Przygotowywanie zbilansowanych posiłków ( jeśli mamy zaplanowane) nie zabiera tyle czasu.
Warto mieć kogoś kto Pani doradzi - jak się odżywiać i dostosować to do Pani trybu życia.

Zapraszam do kontaktu,
dietetyk Ewa Zawidzka
Witam serdecznie,

Dieta pudełkowa ma sens, jeśli posiłki są odpowiednio zbilansowane i dostosowane do zapotrzebowania kalorycznego. Jest to sporym ułatwieniem w zabieganym trybie dnia, ale to od nas zależy co do pudełek zapakujemy.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka