?

Czy dieta pudełkowa ma sens?

Mój organizm "domaga się", abym przeszła na dietę, na pewno jest mi wskazana, jednak wiecznie się od niej wymiguję, bo nie mam czasu na codzienne przygotowywanie dań, nie mam regularnego planu dnia, żeby jeść w odpowiednich godzinach. Ostatnio, jednak, moja siostra podrzuciła mi artykuł o diecie pudełkowej, która, wydaje się, mogła by rozwiać moje wymówki. Czy ta dieta jest bezpieczna i czy w ogóle ma sens?

2017-06-28 Kategoria: Odchudzanie
W dzisiejszych czasach, dieta pudełkowa rozwinęła się pod każdym względem, tzn, nie mamy już do wyboru tylko ilości kcal, ale też różne typu diety, jak bez laktozy, dla sportowców etc. Także przygotowane posiłki na każdy dzień są inne. Dietę pudełkową zalecam osobom, które nie mają żadnych uczuleń, ani nietolerancji pokarmowych, nie mają chorób typy niedoczynność tarczycy itp. Jeśli ktoś nie ma czasu na przygotowanie posiłków i po prostu nie je, to lepszym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa, niż zajadanie nieregularne posiłków typu hotdog, batonik etc. Oczywiście trzeba wpierw obliczyć ile mniej więcej kalorii potrzebuję dany organizm jako bazę wyjściową. Dieta pudełkowa jest alternatywą, ale jeśli komuś zależy na zbudowanie bardzo dobrej formy ciała, nie obejdzie się bez wizyty u dietetyka.
Lepszym rozwiązaniem w tym wypadku jest przejście na prosta i zdrową dietę, która nie wymaga długiego przygotowania. Warto nauczyć się właściwie odżywiać i planować swój czas na przygotowanie jedzenia. Dzięki temu rezultat odchudzania będzie trwały. Dobrze zbilansowana dieta pudełkowa powinna być bezpieczna. Proszę jednak pamiętać, że taką dietę zastosuje Pani przez pewien okres czasu, a co potem? Czy będzie Pani wiedziała jak odżywiać się zdrowo, czy wróci Pani do złych nawyków, które były przyczyną wzrostu wagi? Staram się uczyć swoich pacjentów jak zorganizować swój sposób żywienia i znaleźć dla każdej osoby najlepsze rozwiązanie na zmianę swojej diety- właśnie takie postępowanie jest najskuteczniejsze.

Pozdrawiam
Karolina Bednarowicz

Zapraszam na konsultację:
https://rezerwacje.naturhouse-polska.pl/index.php/?lokalizacja=kolo.sienkiewicza
tel. 883281884
ul Sienkiewicza 8 Koło
dietetyk Beata Krawczyńska-Kowalska
Dzień dobry,
czy dieta jest bezpieczna zależy od tego jak dana dieta jest zbilansowana i od wybranej kaloryczności diety.
Oczywiście taka dieta niczego nie uczy, ale może być pierwszym krokiem.
Polecam najpierw skonsultować się z dietetykiem, który pomoże dobrać kaloryczność oraz pomoże ułożyć plan wdrażania zdrowych nawyków.

Pozdrawiam!
Dieta pudełkowa nie uczy , jak przygotowane są posiłki. Nie uczy własnego doboru kalorii i na dłuższą metę nie wnosi nic dobrego. Pospiech, szybki tryb życia powodują że idziemy na łatwiznę. Nie wiemy jak i z czego przygotowane są posiłki , które dostajemy w formie gotowej. Często mam osoby z efektem jojo po długiej diecie pudełkowej i ponownym przejściu na własne gotowanie. Na krótki okres tak , na dłużej nie polecam.
dietetyk Eliza Voss
Polecam Smoothies. Przygotowanie 5 min, można mieć zawsze przy sobie w słoiku. Syte i zawiera dużo witamin i pierwiastków szybko absorbowanych przez organizm. Nie tracą swoich właściwości. W grupie na facebook: Dietetyk on-line podaję swoje przepisy. Szybko, zdrowo i smacznie!
Dieta pudełkowa, to odpowiedź rynku na duże zapotrzebowanie ze strony osób zapracowanych, żyjących szybko i intensywnie. Ma ona zatem i zalety i wady. Warto podkreślić, że daje szansę wprowadzenia reżimu dietetycznego przy minimalnym nakładzie czasu (zakupy, przyrządzanie potraw, analiza składu wybieranych produktów). Ale jeśli zamierzamy schudnąć i utrzymać swoją dobrą wagę na długo i przy tym zatroszczyć się o zdrowie, to zdecydowanie zachęcam do konsultacji z dietetykiem i regularne wprowadzanie w życie nowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej, co daje gwarancję utrzymania prawidłowej sylwetki bez efektu jo-jo.
Zalety nawiązania współpracy doradcą dietetycznym:
- indywidualne podejście,
- stała motywacja,
- monitorowanie stanu zdrowia,
- nauka prawidłowych nawyków,
- nauka nowych technik kulinarnych, przygotowywania zdrowych posiłków,
- trwała zmiana stylu życia.
Witam,

dieta pudełkowa jest bezpieczna i jak najbardziej się sprawdza. Jednak należy pamiętać- że jest to rozwiązanie na jakieś kilka tygodni, następnie wróci Pani do swoich przyzwyczajeń. Dlatego warto uczyć się zdrowych nawyków i wdrożyć je w codzienne życie. Regularność to jedna z najważniejszych zasad o którą należy dbać. Przygotowywanie zbilansowanych posiłków ( jeśli mamy zaplanowane) nie zabiera tyle czasu.
Warto mieć kogoś kto Pani doradzi - jak się odżywiać i dostosować to do Pani trybu życia.

Zapraszam do kontaktu,
dietetyk Ewa Zawidzka
Witam serdecznie,

Dieta pudełkowa ma sens, jeśli posiłki są odpowiednio zbilansowane i dostosowane do zapotrzebowania kalorycznego. Jest to sporym ułatwieniem w zabieganym trybie dnia, ale to od nas zależy co do pudełek zapakujemy.

Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
dietetyk Anna Boniek
Dzień Dobry!

Idea tak zwanej "diety pudełkowej" powstała właśnie w odpowiedzi na współczesne problemy z regularnym żywieniem. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które mają sporo zajęć i w trakcie ich napiętego dnia nie ma wiele czasu na przygotowywanie posiłków.
Mając zawsze ze sobą swój pudełkowy ekwipunek unikniemy jedzenia "na mieście". Oczywiście nie unikniemy gotowania- coś w końcu do pudełek należy zapakować :) Ale to mogą być naprawdę proste rzeczy. Na śniadania i kolacje dobrze sprawdzą się kanapki, wszelkiego rodzaju placuszki, naleśniki, owsianki, jaglanki itp. Jako drugie śniadanie czy podwieczorek możemy przygotować koktajle z owoców lub warzyw z dodatkami ( są bardzo szybkie w przygotowaniu), sałatki lub po prostu świeże pokrojone warzywa i owoce. Na obiady polecam tzw. dania "jednogarnkowe", czyli potrawki np. z makaronem, ryżem, kaszą itp., zupy kremy. Do pudełek najlepiej przygotowywać dania, których nie trzeba odgrzewać, a jeśli jest taka możliwość to proszę tylko pamiętać o zaopatrzeniu się w pudełko odporne na wysokie temperatury (informacja na spodzie pudełka).
Oczywiście gotując można przygotować danie na 2 dni i jeśli wykorzysta Pani różnorodne składniki, to dieta nadal będzie urozmaicona. Takie planowanie posiłków wiele ułatwia i zapobiega podjadaniu i zjadaniu nieprzewidzianych posiłków "na szybko". To dobry sposób na zachowanie dyscypliny, jeśli planuje Pani rozpocząć odchudzanie. Proszę też koniecznie pamiętać, że do swojego pudełkowego pakietu należy zabrać duża butelkę wody(i wypijać ją całą w ciągu dnia).
Życzę powodzenia i determinacji!