?

Dlaczego nie chudnę?

Przeszłam na dietę, sama sobie ją ułożyłam, bo potrzebuję zrzucić tylko jakieś 5 kg, wcześniej poczytałam trochę artykułów. Unikam produktów tłustych i słodyczy, jednak nie chudnę. Dlaczego tak się dzieje?

2017-06-13 Kategoria: Odchudzanie
Witam serdecznie,
najwyraźniej dieta, którą Pani sobie ułozyła nie jest właściwie dobrana. Na Pani miejscu nie robiłąbym tego na własna reję audała się do dietetyka.
W tym momencie nie jestem w stanie określić co jest nie tak ponieważ nie widzę jadłospisu.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk
Dzień dobry!
Powody mogą być różne, tak naprawdę ciężko na odległość znaleźć problem bez dokładnego opisu diety i badań diagnostycznych. Jedną z przyczyn może być spowolniony metabolizm, np. poprzez stosowanie bardzo niskokalorycznych diet, ale także zbyt wysoka podaż energii, czy źle zbilansowany jadłospis. Problem może być również spowodowany zaburzeniami w gospodarce hormonalnej, niedoborami, czy niezdiagnozowanymi jednostkami chorobowymi. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą w celu ustalania przyczyny.
Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.
 
Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!
 
Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Czy znacie skuteczne sposoby na odchudzanie?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/czy-znacie-skuteczne-sposoby-na-odchudzanie.html?c=9
Przyczyn może być wiele, najczęściej powodem jest zbyt niska kaloryczność diety, zaburzenia w doborze makro i mikro składników w pożywieniu, zaburzenia hormonalne czy nietolerancje pokarmowe .

Zapraszam do kontaktu, chętnie pomogę:)
Pozdrawiam serdecznie,
Paula Łysakowska

http://www.zdrowie-na-talerzu.pl/
Witam,
Być może jest jakieś inne źródło problemu i eliminacja którą Pani zastosowała nie przynosi oczekiwanych efektów. Zachęcałabym do zrobienia okresowych badań aby sprawdzić czy organizm nie boryka się z czymś więcej jak tylko nadprogramowymi kilogramami. Serdecznie zapraszam do kontaktu, jeżeli potrzebna by była pomoc.
Pozdrowienia,
MK.

www.centrumvitalfit.wix.com/start
Witam,
Niestety często same wyeliminowanie słodyczy i tłuszczów nie pomaga. Mogą być w Pani diecie inne błędy żywieniowe, które samemu trudno wychwycić. Być może jest też nieprawidłowa kaloryczność produktów- popularyzowane w artykułach diety 1000- 1200 kcal często nie są skuteczne. Ważne są również wyniki Pani badań, jeżeli choruje Pani na np. insulinooporność, niedoczynność tarczycy, PCOS czy chociażby Hashimoto, ważny jest rozkład konkretnych makroskładników w ciągu dnia.
Zapraszam do kontaktu, chętnie Pani pomogę :)
Dzień dobry,
najprawdopodobniej dieta jest nieodpowiednio zbilansowana. Unikanie produktów o których Pani wspomniała jest dobrym rozwiązaniem, ale nie wystarczającym aby efektywnie chudnąć. Proszę także pamiętać, że często powodem zatrzymania chudnięcia jest jedzenie w zbyt małej ilości. Dieta powinna być na odpowiednim dla Pani poziomie kalorycznym.
Chętnie pomogę, zapraszam do kontaktu mailowego.
Powodów może być wiele - zła dieta, zaburzenia hormonalne.
Zapraszam do kontaktu, może być nawet online czy mailowa, aby na spokojnie przeanalizować Pani dzienniczek żywieniowy oraz styl życia.
Witam. Najprawdopodobniej dieta jest żle zbilansowana. Proponuję udać się do dietetyka który przanalizuje Pani żwienie.
Aby dieta działała musi być spełnione wiele czynników, jak m.in. prawidłowo ustalona kaloryczność, optymalny rozkład makroskładników (białko, węglowodany, tłuszcze). Być może nie dobrała Pani odpowiednio kaloryki, spożywa Pani za dużo bądź za mało (wtedy metabolizm przechodzi w tryb "oszczędzania" i również nie ma postępów w redukcji), być może w diecie nie uwzględniła Pani optymalnej dawki włókna pokarmowego (błonnika). Jeśli jest Pani pewna, że ułożona przez Panią dieta spełnia wszystkie formalne wymogi, należałoby zastanowić się nad podstawową diagnostyką i konsultacją z lekarzem. Polecam skonsultować się w pierwszej kolejności z dietetykiem, który rzetelnie oceni Pani sposób żywienia i podpowie, co można poprawić lub skieruje do lekarza rodzinnego w celu podstawowej diagnostyki.