?

Efekt jojo

Wiele diet już stosowałam, większość kończyła się efektem jojo. Czy jeśli pójdę do dietetyka, mogę mieć pewność, że tego efektu jojo nie będzie?

2017-06-13 Kategoria: Odchudzanie
dietetyk Eliza Voss
Dobry dietetyk podchodząc indywidualnie do Twojego organizmu na pewno pozbędzie się efektu jojo. Najprawdopodobniej stosowałaś diety dostępne w internecie, a nie ma uniwersalnej diety dla każdego. Trzeba wszystko dopasować dokładnie pod funkcjonowanie Twojego organizmu. Przecież taki dr skądś tam, nie wie, czy Twój organizm przy danej diecie dobrze zareaguje.
Dzień dobry!
Efekt jojo zazwyczaj jest przyczyną źle dobranego tempa odchudzania do danej osoby i nieprawidłowego ustalenia podaży kalorii z dietą. Kiedy tempo utraty masy ciała jest zbyt gwałtowne i za szybkie, wówczas po zakończeniu diety i powrocie do starych nawyków żywieniowych dodatkowe kilogramy powracają. Nasi dietetycy z pewnością odpowiednio zbilansują i dostosują dietę dla Twoich potrzeb, oczekiwań i formy prowadzonego stylu życia, a także stanu zdrowia i podstawowych parametrów takich jak płeć, wiek czy masa ciała. Wówczas efekt jojo będzie tylko niemiłym wspomnieniem.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Efekt JOJO – najczęstszy problem po utracie kilogramów?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/efekt-jojo-najczestszy-problem-po-utracie-kilogramow.html?c=9
dietetyk Eliza Voss
Wszystko zależy od predyspozycji ciała, od trybu życia... No i motywacji. Dobry dietetyk zaopiekuje się odpowiednio
Jeśli będzie się stosować do zaleceń oraz co ważniejsze - do odpowiedniego wyjścia z diety i zmienisz swoje nawyki żywieniowe - TAK :)
dietetyk Ewa Zawidzka
Witam serdecznie,
Takiej pewności nikt Pani nie da, ale wszystko zależy od dobrze zbilansowanej diety oraz trwałej zmiany nawyków żywieniowych. Bardzo ważne jest również odpowiednie tempo chudnięcia. Dobry dietetyk z pewnością Pani w tym pomoże.
Zapraszam do współpracy (także online).
tel. 691679374 lub mail: kontakt@magiazdrowia.com.pl
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Dzień dobry,
co do gwarancji - nigdy jej nie ma z jednego powodu: to od Pani zależy jaki styl życia będzie Pani prowadzić po zakończonej współpracy z dietetykiem. Podczas odchudzania najważniejsza jest nauka nowych, zdrowych nawyków żywieniowych, które należy wprowadzić w życie na stałe - również po zakończonej kuracji odchudzającej. Po odchudzaniu przeprowadzana jest także stabilizacja, która ma na celu przygotowanie organizmu na większą podaż energii (kilokalorii), jest ona nieodłącznym elementem odchudzania i bardzo pomaga w ograniczeniu wystąpienia efektu jojo. Zapraszam do współpracy online
aleksandra.jedrych@mojdietetyk.pl
Witam serdecznie,
jeżeli pójdzie Pani do dobrego dietetyka, który poprowadzi Panią odpowiednio nie tylko przez proces odchudzania, ale również proces stabilizacji to efektu jo-jo nie będzie. Na diecie nie może Pani chodzić głodna a trwale zmienić swoje nawyki żywieniowe. Dieta nie może kojarzyć się z samymi wyrzeczeniami i udręką.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk
Na rynku jest mnóstwo specjalistów w branży żywienia i jest z nimi podobnie jak z każdą branżą - mamy i lepszych i gorszych lekarzy, murarzy, stolarzy :) Proszę wybrać kogoś, kto może pochwalić się dyplomem uczelni wyższej, popytać wśród znajomych - z pewnością znajdzie Pani kogoś, kto rzetelnie stworzy dla Pani plan żywieniowy, który pozwoli na zdrową redukcję bez efektów ubocznych i jojo :)