?

Czy są jakieś składniki mineralne które są odpowiedzialne za gospodarkę wodno-elektrolitową i równowagę kwasowo-zasadową?

Cierpię na zakwaszenie organizmu. i miewam bardzo często biegunki, czuję się wtedy bardzo osłabiona. Czy są jakieś składniki mineralne które są odpowiedzialne za gospodarkę wodno-elektrolitową i równowagę kwasowo-zasadową?

2017-06-12 Kategoria: Choroby dietozależne
Dzień dobry :) na początku chciałabym spytać, kto u Pani takowe zakwaszenie zdiagnozował? Bo niestety, nie istnieje nic takiego jak zakwaszenie organizmu (ew. przy bardzo groźnych schorzeniach, kiedy dochodzi do zmiany pH krwi). Uznam więc, że szuka Pani produktów tzw. alkalizujących - i źródłem takich produktów są przede wszystkich zielone warzywa liściaste i owoce. Organizm samoistnie wytwarza związki buforowe, które odpowiadają za równowagę kwasowo - zasadową. O wzbogaceniu diety w alkalia możemy pomyśleć w momencie dużego spadku wagi (uwolnienie kwasów tłuszczowych) czy po bardzo intensywnym wysiłku. Oczywiście, z racji tej, że produkty alkalizujące stanowią podstawę piramidy, powinny znaleźć się one w diecie każdego.