dietetyk Monika Ameryk
ocena dietetyka

Dietetyk Monika Ameryk

Specjalizacja

Adres Gabinetu

ul. Mieczysława Karłowicza 22 /10 , 85-092 Bydgoszcz

Doświadczenie i kwalifikacje

certyfikat
  • Studia wyższe (magisterskie)
7 lat doświadczenia w zawodzie

O mnie

Z wykształcenia jestem dyplomowanym dietetykiem z kilkuletnim doświadczeniem. Z miłością przygotowuję zdrowe i wartościowe posiłki. Obie pasje jakimi są dietetyka i gotowanie, staram się każdego dnia rozwijać na wielu płaszczyznach. Nie lubię stać w miejscu - z dnia na dzień poszerzam horyzonty. Mam jedno bardzo ważne przesłanie dla moich obecnych i przyszłych Pacjentów - „Uczyń z każdej przeszkody swoją szansę!”(Linda Armstrong)

Osiągnięcia

Ukończyłam w roku 2013 studia drugiego stopnia na kierunku dietetyka w Collegium Medicum w Bydgoszczy uzyskując stopień naukowy mgr dietetyki. Na podstawie przedstawionej koncepcji pracy badawczej, której celem jest utrzymanie zdrowia, prawidłowy rozwój oraz poprawa aktualnych i przyszłych wyników sportowych przez dzieci, które uczęszczają do klas i szkół sportowych w Bydgoszczy wygrałam konkurs na studia doktoranckie w Wydziale Nauk o Zdrowiu.

W latach 2013 do 2016 początkowo jako uczestniczka Studenckiego Koła Naukowego i obecnie doktorantka brałam udział w wykonywaniu Wojewódzkiego programu zapobiegania niedożywieniu, nadwadze i otyłości poprzez poprawę żywienia u dzieci klas 1-3 szkół podstawowych, w tym również w szkołach w Bydgoszczy.

Pierwsze wnioski z badań dotyczących uczniów ze szkół bydgoskich są niepokojące, ponieważ ocena jakościowa jadłospisów dzieci wykazała nieprawidłowości w ich składzie polegające na nadmiarze cukrów łatwo przyswajalnych, tłuszczów nasyconych, białka, fosforanów i soli kuchennej oraz niedoborze witamin i składników mineralnych.

Miałam przyjemność uczestniczyć w spotkaniu dyrektorów szkół sportowych z Bydgoszczy i nabrałam przekonania, że podobne nieprawidłowości dotyczące jakości spożywanej żywności, a także sposobu odżywiania i stanu odżywienia mogą być nieprawidłowe.

Od jesieni 2015 roku rozpoczęłam badania dzieci i młodzieży ze szkół i sportowych klubów bydgoskich w wieku od 10 do 16 lat. W projekcie niezwykle ważną rolę będą spełniali rodzice dzieci, nauczyciele oraz trenerzy, którzy po przeprowadzonych szkoleniach i konsultacjach będą dokonywali korekty dotyczącej sposobu żywienia i wartości odżywczej racji pokarmowych. Swoją wiedzę poszerzam na konferencjach krajowych i międzynarodowych gdzie nie tylko jestem słuchaczem, ale również prelegentem.

Informacje dodatkowe

  • Wizyty online

Usługi

Pierwsza wizyta promocjyjna cena Czas trwania: 60 min Cena: 100 zł
Przed wizytą przygotuj:

Notatki dotyczące Twojego codziennego żywienia, zapisuj produkty i płyny od pobudki do położenia się spać. Używaj miar domowych i kuchennych, jeśli nie wiesz, ile dokładnie ważą produkty.
Nie zapominaj uwzględnić podjadania.

Pomocna będzie lista produktów preferowanych i nie lubianych oraz produktów które wywołują u Ciebie objawy ze strony przewodu pokarmowego (wzdęcia, biegunki, przelewanie się w jelitach, „zgagę).

Listę leków i suplementów, które przyjmujesz na stałe i doraźnie, jeśli powtarzają się cyklicznie – co jakiś czas. Do grupy suplementów zaliczamy witaminy, minerały oraz inne dodatkowe substancje, które nie są lekami.

Lista ziół (napary, herbatki, odwary itp.) i preparatów ziołowych.

Ostatnie wyniki badań laboratoryjnych - nie przejmuj się, jeśli nie masz aktualnych. Na wizycie ustalimy, które z nich wykonać, ponieważ będą pomocne przy układaniu jadłospisu.
wizyta kontrolna 30 minut promocyjna cena Czas trwania: 30 min Cena: 60 zł
Kontrola wyników, analiza składu ciała, omówienie wyników
wizyta kontrolna do 60 minut promocyjna cena Czas trwania: 60 min Cena: 100 zł
kontrola wyników, analiza składu ciała, omówienie wyników
Plan żywieniowy (jadłospis) 7 dniowy promocyjna cena Czas trwania: 30 min Cena: 100 zł
Indywidualny jadłospis ułożony dla Pacjenta z uwzględnieniem trybu życia, preferencji smakowych oraz istniejących chorób
Plan żywieniowy (jadłospis) 14 dniowy promocyjna cena Czas trwania: 30 min Cena: 170 zł
Indywidualny jadłospis ułożony dla Pacjenta z uwzględnieniem trybu życia, preferencji smakowych oraz istniejących chorób
Test wodorowy w kierunku SIBO Czas trwania: 120 min Cena: 200 zł
Test oddechowy w kierunku nietolerancji węglowodanów Czas trwania: 120 min Cena: 180 zł
Pakiet podstawowy (1 wizyta, dieta 14 dni, wizyta kontrolna) promocyjna cena Czas trwania: 90 min Cena: 400 zł
pierwsza wizyta
wizyta kontrolna
14 dniowy plan żywieniowy

Opinie klientów

ocena dietetyka
ocena 5.00/ 5 (z 2 opinii)