ocena dietetyka

Dietetyk Marcin Skrzypczak

Specjalizacja

Adres Gabinetu

ul. Aleja Jana Pawła II 61B /247 , 01-031 Warszawa

Doświadczenie i kwalifikacje

certyfikat
  • Kurs
  • Studia podyplomowe
  • Studia wyższe (licencjat)
  • Studia wyższe (magisterskie)
12 lat doświadczenia w zawodzie

O mnie

Jestem dietetykiem z zawodu i zamiłowania, w czasie praktyki zawodowej zebrałem cenne doświadczenia, które wykorzystuję, pracując z Pacjentami cierpiącymi na różne schorzenia. Specjalizuję się w dietach odpowiednich dla: zaburzeń mikroflory jelit, nietolerancji pokarmowych, alergii, autyzmu, schorzeń układu ruchu, zakażeń pasożytniczych, grzybicy przewodu pokarmowego. Terapia, którą proponuję moim Pacjentom ma na celu normalizację masy ciała, a w konsekwencji poprawę stanu zdrowia i samopoczucia. Sądzę, że trwała zmiana nawyków żywieniowych, racjonalnie zaplanowana oraz indywidualnie dobrana aktywność fizyczna wsparta suplementacją, przynoszą wymierne rezultaty. Udzielam wywiadów do lokalnej prasy i piszę artykuły, dzięki czemu mogę edukować i docierać do szerszej społeczności Warszawy. Swoją wiedzę również ciągle poszerzam i zdobywam nowe kwalifikacje, biorąc udział w konferencjach naukowych i szkoleniach odbywających się w kraju i za granicą. Bardzo sobie cenię pracę z ludźmi, a kontakt z Pacjentem jest dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji zawodowej.
Moje zalecenia dietetyczne mają za zadanie przekazać każdemu Pacjentowi podstawowe zasady zdrowego żywienia oraz szeroko rozumianej profilaktyki zdrowia.
Pracując jako doradca żywieniowy, zawsze kieruję się mottem „Gdy ma się zdrowie, można prawie wszystko, lecz gdy go zabraknie, to po co to wszystko”.

Osiągnięcia

Technik analityki medycznej, dietetyk, technik technologii żywienia, absolwent Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Lublinie na Wydziale Dietetyki oraz Planowania Żywieniowego. Należy do: Polskiego Stowarzyszenia Praktycznej Terapii Otyłości, Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością.

Informacje dodatkowe

  • Akceptuję karty płatnicze
  • Parking dla klientów
  • Wizyty online

Usługi

Konsultacja dietetyczna + analiza składu ciała Czas trwania: 30 min Cena: 90 zł
Konsultacja dietetyczna podejmowana jest zazwyczaj przez pacjentów mających problem z nadwagą lub otyłością. Jednak poza tą problematyką poddają się jej również osoby pragnące zadbać o zdrowe odżywianie się oraz chcące poprawić wygląd sylwetki – dlatego też m.in. centrum Panaceum w Warszawie łączy z poradami dietetycznymi innego rodzaju działania, jak: konsultacje lekarskie, trening personalny EMS, specjalistyczne badania, które wykrywają nieprawidłowy metabolizm przyczyniający się do tycia, a także testy genetyczne oraz testy na nietolerancję pokarmową, które warunkują dobór prawidłowej diety.
Konsultacja dietetyczna + analiza składu ciała + dieta 7 dni Czas trwania: 30 min Cena: 160 zł
Najpierw trzeba problem pacjenta zdiagnozować: przeprowadzić kilka badań rutynowo wykonywanych w naszym centrum Panaceum w Warszawie, zebrać wywiad o występujących dolegliwościach, porozmawiać o nawykach żywieniowych, o historii problemów z nadwagą, jeśli przykładowa wizyta tego dotyczy. Wśród wymienionych, wykonywanych u nas zabiegów diagnostycznych, podać należy jako główne:
test nietolerancji pokarmowej Food detective – będący diagnozą przyczyn nietolerancji pewnych produktów, które z diety eliminujemy,
mikroskopowe badanie żywej kropli krwi – obrazujące ogólny wskaźnik zdrowia i demaskujące skojarzone z odżywianiem stany, jak: niedobór mikroskładników, grzybice, złogi pokarmowe, przeciążenie narządów, a nawet ryzyko chorób układu krążenia.
Rozpisanie diety jest ściśle zależne od wykonanych, wymienionych powyżej badań. Po nim następuje tzw. analiza składu ciała, dzięki której nasi dietetycy dokładnie rozpoznają deficyty żywieniowe w organizmie pacjentów i dobierają dietę oraz suplementację, które je w pełni uzupełnią.
Właściwe rozpisanie diety
Przy tym wszystkim i z oczywistych przyczyn, do rozpisania diety nie można podchodzić w sposób niespersonalizowany. Nie wystarczy wiedza ogólna o odżywianiu się, by osiągnąć optymalne efekty w planowaniu diety. Zawsze należy brać pod uwagę dodatkowe, a dla nas najistotniejsze czynniki, jak: indywidualny metabolizm określonego pacjenta, specyficzne reakcje żywieniowe oraz skojarzone z nimi dolegliwości, aktualny stan zdrowia oraz oczywiście cel rozpisania diety, jaki pacjentowi przyświecał, gdy zgłosił się do nas po pomoc. Dopiero przy powyższej wiedzy możliwe jest właściwe rozpisanie diety.
Test na Nietolerancję Pokarmową - 59 składników z konsultacją Czas trwania: 60 min Cena: 440 zł
Jednym z narzędzi do diagnozowania nietolerancji pokarmowej jest ceniony na całym świecie cytotoksyczny test nietolerancji pokarmowej. Przeprowadzany jest metodą in vitro, czyli poza organizmem człowieka, dzięki czemu bez żadnego ryzyka określany jest pokarmowy profil immunologiczny pacjenta.
Cytotoksyczne testy na nietolerancję analizują wpływ aż do 200 produktów i środków chemicznych na organizm człowieka.

FoodDetective 59 jest podstawowym i miarodajnym testem pozwalającym na szybkie wykrycie reakcji organizmu na 59 najpopularniejszych pokarmów. Badanie tego typu polega na lekkim nakłuciu i pobraniu niewielkiej ilości krwi z palca. Następnie krew mieszana jest z konkretnym odczynnikiem i umieszczana na tacce reakcyjnej. Ten test na nietolerancję pokarmową skutecznie i w krótkim czasie wskazuje źródło dolegliwości. Całość badania trwa jedynie 40 minut.
Wizyta kontrolna + analiza składu ciała Czas trwania: 30 min Cena: 70 zł
W Panaceum, dobierając indywidualny program dietetyczny, koncentrujemy się na wielu czynnikach, by odzyskiwanie zdrowia i dobrego samopoczucia było procesem komfortowym, niewymagającym wielkich wyrzeczeń, przez co w rezultacie stanie się nowym style życia, a nie tylko chwilowym zadaniem do wykonania.
Podsumowując, nasza skuteczność polega na precyzyjnym rozpoznawaniu i skutecznym eliminowaniu nie tylko objawów, ale przede wszystkim przyczyn Twoich dolegliwości. Objawy, gdy dasz organizmowi czas – naszym zdaniem – ustąpią same.
Naszym celem jest zadbanie o Twój organizm i kondycję tak, byś czuł się dobrze i odniósł trwały sukces w walce ze zbędnymi kilogramami i złym samopoczuciem.
Test na Nietolerancję Pokarmową 176 składników z konsultacją Czas trwania: 30 min Cena: 790 zł
Jeśli masz podstawy przypuszczać, że w Twoim ciele może dochodzić do niekorzystnych procesów na skutek niewłaściwego żywienia, testy na nietolerancję pokarmową są dla Ciebie właściwą ścieżką. Jednym z nich jest immunoenzymatyczny test 176, który jak sama nazwa wskazuje, pozwala określić indywidualne cechy organizmu na podstawie badań uwzględniających aż 176 pokarmów.
Badanie polega na pobraniu krwi żylnej i poddaniu jej analizie. Wynik otrzymujemy w ciągu 15 dni roboczych. Zawiera się w nim zarówno informacja na temat konkretnych antygenów pokarmowych, jak i zalecenia dotyczące prawidłowego żywienia. Warto jednocześnie zaznaczyć, że w przypadku występowania braku tolerancji pokarmowej wskazane jest korzystanie z porad profesjonalnego dietetyka, który będzie w stanie zaproponować substytuty dla wielu pokarmów nieprzyswajanych prawidłowo oraz sprawować kontrolę nad procesem terapii.
Trening Personalny EMS Czas trwania: 60 min Cena: 39 zł
Trening EMS to doskonała alternatywa dla tradycyjnych ćwiczeń w siłowni oraz treningów outdoor. Impulsy elektryczne wysyłane bezpośrednio do mięśni sprawiają, że trening jest znacznie bardziej efektywny, a rezultaty przychodzą szybciej niż można się spodziewać. Korzystając z profesjonalnych urządzeń pod okiem specjalistów, macie Państwo możliwość odmienić swoje postrzeganie aktywności fizycznej.

więcej informacji https://panaceum-waw.pl/oferta/trening-personalny-ems/