dietetyk Magdalena Maławska
ocena dietetyka

Dietetyk Magdalena Maławska

Specjalizacja

Adres Gabinetu

Ten dietetyk ukrył swój adres.

Doświadczenie i kwalifikacje

certyfikat
  • Studia wyższe (magisterskie)
  • Studia podyplomowe
13 lat doświadczenia w zawodzie

O mnie

Od 13 lat z pasją zajmuje się zmianą stylu życia, odżywiania i świadomości swoich pacjentów. Ukończyłam Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – Wydziału Nauk o Żywności oraz studia podyplomowe Psychodietetyka Uniwersytetu SWPS.
Doświadczenie zdobyłam współpracując z poradniami dietetycznymi, prowadząc oddział poradni warszawskiej we Wrocławiu (SetPoint) oraz w Centrum Dietetyczne Nutri-Med. Pomagam uzyskać cel i poprawić samopoczucie osobom z chorobami tarczycy (niedoczynność i Hashimoto), pacjentom z insulinoopornością i cukrzycą, z alergiami pokarmowymi, chorobami układu pokarmowego oraz zaburzeniami odżywiania. Wiedzę na bieżąco poszerzam oraz wykorzystuje ją także w działalności edukacyjnej (posiadając uprawnienia pedagogiczne). Pracowałam jako wykładowca dietetyki i zasad żywienia w policealnych i wyższych szkołach we Wrocławiu. Prowadzę warsztaty i wykłady o tematyce żywieniowej dla przedszkoli, szkół oraz firm.
Jestem autorką wielu publikacji dotyczących diety i nawyków żywieniowych. Współpracuje również z prasą oraz mediami elektronicznymi występując jako ekspert żywieniowy, np. emaluszki.pl, Tesco zdrowyapetyt.pl, TwojaRównowaga.pl, Kobiecyporadnik.pl.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością oraz Polskiego Towarzystwa Dietetyki.
Zapraszam na konsultacje indywidualne oraz odchudzanie w grupie - Grupowy Program Żywieniowy Razem łatwiej, http://www.nutri-med.pl/pl/aktualnosci/186-program-zywieniowy-grupowy-razem-latwiej.
Przeprowadzam także Wodorowe Testy Oddechowe (WTO)- przerost flory bakteryjnej jelit SIBO, nietolerancja laktozy, nietolerancja fruktozy, nietolerancja sorbitolu – więcej informacji www.nutri-med.pl.

Centrum Dietetyczne Nutri-Med
Telefon: , gsm
ul. Oławska 27-29 Wrocław,
www.nutri-med.pl;

Osiągnięcia

Konferencja Żywieniowa Food Forum, Narodowy Kongres Naturoterapii, współpraca z portalami: Tesco Zdrowy Apetyt, emaluszki.pl

Informacje dodatkowe

  • Akceptuję karty płatnicze
  • Parking dla klientów
  • Przyjazny dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim
  • Wizyty online

Usługi

Pierwsza Wizyta Czas trwania: 60 min Cena: 95 zł
Pierwsza wizyta ma na celu lepsze poznanie Ciebie i problemu, z którym się do nas zwracasz. Podczas godzinnej konsultacji przeprowadzimy szczegółowy wywiad żywieniowy, przeanalizujemy Twoje zwyczaje żywieniowe i omówimy popełniane błędy. Dokonamy także pomiaru kompozycji organizmu na analizatorze składu ciała Tanita oraz omówimy wyniki. Monitorowanie składu ciała jest najlepszym sposobem by pokazać pacjentom korzyści, jakie mogą odnieść w trakcie procesu utraty wagi dzięki stosowaniu odpowiedniej diety.

Dołożymy wszelkich starań, żeby zaproponowany przez nas program żywieniowy dopasowany był do Twojego stylu życia i upodobań kulinarnych.
Wizyta Kontrona poza pakietem Czas trwania: 30 min Cena: 75 zł
POJEDYNCZE WIZYTY KONTROLNE

Cena: 75 zł

WIZYTY KONTROLNE OBEJMUJĄ:
Analizę dotychczasowego odżywiania, w razie potrzeb weryfikacja zaleceń żywieniowych.
Pomiar składu ciała wraz z omówieniem wyników i oceną dotychczasowych efektów. Pomiary antropometryczne na każdym spotkaniu, monitorujące spadek obwodów.

Wizyty kontrolne mają na celu monitorowanie efektów współpracy z dietetykiem. Proponujemy stały kontakt (mailowy lub telefoniczny) dietetyka z pacjentem pomiędzy wizytami kontrolnymi.
Wodorowe Testy Oddechowe Czas trwania: 120 min Cena: 140 zł
WODOROWE TESTY ODDECHOWE

Przerost Flory Bakteryjnej – Test SIBO

SIBO - zespół przerostu bakteryjnego, czyli pojawienie się i wzrost bakterii w jelicie cienkim, które naturalnie bytują w jelicie grubym. SIBO nawet w 84% przypadkach jest przyczyną rozwoju jelita drażliwego.

Konsekwencje SIBO, to nie tylko przeróżne objawy gastryczne (biegunki, zaparcia, wzdęcia, uczucie przelewania), ale także zespół złego wchłaniania i co za tym idzie niedobory witamin i minerałów, które wywołują kolejne problemy zdrowotne.

WSKAZANIA DO WYKONANIA TESTU:
Diagnostyka objawów gastrycznych: wzdęcia, „przelewanie” i uczucie pełności w jamie brzusznej, częste odbijanie, gazy, kolki, refluks, nudności, wymioty, biegunki, bóle brzucha;
Diagnostyka anemii i złego wchłaniania;
Zespół jelita nadwrażliwego;
Podejrzenie SIBOS (Small Intestinal Bacterial Overgrowth Syndrome; zespół przerostu bakteryjnego jelita cienkiego);
Diagnostyka złego wchłaniania cukrów (laktozy, fruktozy, ksylitolu).
PRZYGOTOWANIE DO BADANIA WTO:
zjedzenie lekkiej kolacji; -pomiar na czczo, min. 12 godzin od ostatniego posiłku;
bezpośrednio przed badaniem należy umyć zęby
proszę zabrać przybory toaletowe;
Bezwzględnie przeciwwskazany jest alkohol, tytoń, a także gumy do żucia. W dniu poprzedzającym pomiar należy wystrzegać się ciężkostrawnych i wzdymających posiłków, a także bogatych w fruktozę (owoce, soki) i laktozę (mleko i jego przetwory). Należy odstawić również suplementy witaminowe i leki przeczyszczające.

Przeciwwskazaniem do badania jest także antybiotykoterapia i wykonana kolonoskopia w przeciągu 4 tygodni przed wykonaniem testu.
Dieta wzorcowa- 14 dni Czas trwania: 30 min Cena: 190 zł
Indywidualnie opracowany jadłospis dostosowany do stanu zdrowia, ewentualnie towarzyszących jednostek chorobowych, trybu życia, aktywności fizycznej i sezonowości produktów. Jadłospisy zawierają konkretne potrawy według preferencji żywieniowych klienta, podane w miarach domowych, wszelkie dodatkowe informacje, zalecenia i przepisy.

Dania są szybkie i nieskomplikowane w przygotowaniu, dobrane z ogólnodostępnych produktów. Podane składniki są w miarach domowych, według potrzeb klienta mogą być podane w gramach.

Dieta dopasowana jest do trybu życia osób, które z nami współpracują. Proponujemy proste i szybkie rozwiązania, z uwzględnieniem ewentualnych podróży, delegacji... Dla osób mieszkających samotnie zwracamy szczególną uwagę na to, żeby użyte składniki zostały wykorzystane, a z kolei dla osób mieszkających z rodziną, aby jadłospis w miarę możliwości był przystępny dla całej rodziny. Dietę wzorcową możemy zaproponować klientowi po odbyciu przez niego pierwszej konsultacji z analizą żywieniową i zdrowotną oraz pomiarami składu ciała.

Dietetyk jest do dyspozycji klienta, służy pomocą, motywuje i odpowiada na dodatkowe pytania.

W razie potrzeby modyfikuje już wysłany jadłospis.

Kalendarz

Dietetyk ukrył adresy gabinetów lub nie dodał godzin pracy