dietetyk Magdalena Golachowska, dr n. med.
ocena dietetyka

Dietetyk Magdalena Golachowska, dr n. med.

Specjalizacja

Adres Gabinetu

Ten dietetyk ukrył swój adres.

Doświadczenie i kwalifikacje

certyfikat
  • Studia wyższe (magisterskie)
  • Studia podyplomowe
7 lat doświadczenia w zawodzie

O mnie

Specjalizuję się w holistycznym podejściu do pacjenta. Zdrowie jest pojęciem szerokim, i wykracza daleko szerzej i głębiej niż tylko dieta. Nie układam jadłospisów i nie pracuję z wykorzystaniem limitów kalorycznych, ponieważ żadne badania naukowe nigdy nie potwierdziły, że taka strategia jest skuteczna i bezpieczna. Nadwaga, otyłość, tak jak i problemy z układem odpornościowym (np autoagresja), chroniczne przemęczenie to zaburzenia metaboliczne i hormonalne. W pracy z pacjentem szukamy głównych przyczyn nierównowagi hormonalnej i ją eliminujemy.

Osiągnięcia

Jest absolwentką biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego w specjalności biochemia medyczna. Tytuł doktora nauk medycznych zdobyła w holenderskim Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Groningen w Holandii badając zaburzenia metabolizmu i wchłaniania jelitowego u noworodków (Microvillus Inclusion Disease).

Obecnie pełni funkcję kierownika Katedry Promocji Zdrowia i Komunikacji Społecznej Wydziału Dietetyki oraz wykładowcy w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Prowadzi wykłady w Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu i Katowicach z obszaru biochemii, fizjologii układu pokarmowego, dietetyki i poradnictwa.

Przetłumaczyła dwie książki dotyczące wpływu mikroflory jelitowej na zdrowie człowieka i skutków nadużywania antybiotyków:
„ZDROWIE ZACZYNA SIĘ W BRZUCHU” J. i E. Sonnenburg (Galaktyka, 2015)
„UTRACONE MIKROBY” M. Blaser (Galaktyka, 2016)

Informacje dodatkowe

  • Wizyty online

Usługi

pierwsza wizyta Czas trwania: 90 min Cena: 150 zł
Dokładny wywiad medyczny, żywieniowy, stylu życia, opis objawów, przebytych chorób, zażywanych leków i suplementów. Ustalenie diagnozy i strategii współpracy.
kolejne wizyty Czas trwania: 60 min Cena: 100 zł
Monitorowanie postępów, motywowanie, edukacja żywieniowa, rozpoznawanie sygnałów ciała i nauka właściwych reakcji.

Kalendarz

Dietetyk ukrył adresy gabinetów lub nie dodał godzin pracy