PSYCHODIETETYK ŁÓDŹ

dietetyk Sylwia Wychowałek

Psychodietetyk Sylwia Wychowałek ul. Andrzeja 24, Łódź

dietetyk Łukasz Piskrzyński

Psychodietetyk Łukasz Piskrzyński ul. Retkińska 70, Łódź

dietetyk Anna Sobieraj

Psychodietetyk Anna Sobieraj ul. Obywatelska 103/100, Łódź

dietetyk Katarzyna Zakrzewska

Psychodietetyk Katarzyna Zakrzewska ul. Marysińska 117, Łódź

Gwiazda regionu: Psychodietetyk Łódź

Dietetyk Alicja Olszówka
Psychodietetyk
Alicja Olszówka
ocena dietetyka
Ocena: 0/5.00

Czym powinien charakteryzować się dobry dietetyk?

Dobry dietetyk powinien przede wszystkim umieć wysłuchać pacjenta, wczuć się w jego sytuację, wytłumaczyć pacjentowi, czemu i co ma jeść, aby mógł zdrowo osiągnąć swój cel związany z poprawą zdrowia i/lub smukłą sylwetką.

3 krótkie porady dla osób, które chcą szybko schudnąć?

1.Przede wszystkim wypijanie większej ilości wody niegazowanej, około 2 litrów wody dziennie 2. Wykluczenie z diety cukrów prostych w postaci słodyczy, smakowych dosładzanych napojów gazowanych, słodzików 3. Regularne spożywanie posiłków, co maksymalnie 3 godziny.

Jaki mit dietetyczny słyszysz najczęściej z ust osób odchudzających się bez pomocy dietetyka?

Dieta polega na byciu głodnym i liczeniu kalorii do maksymalnie 1000-1200kcal na dzień.

Jaką dietę polecisz osobom, które chcą szybko schudnąć przed wakacjami?

Poleciłabym regularne posiłki w ciągu dnia, zwiększoną aktywność fizyczną do przynajmniej 30 minut dziennie, zamianę prostych węglowodanów na węglowodany złożone, dołączenie warzywa do każdego posiłku i picie odpowiedniej ilości wody.

Jak powinny odżywiać się kobiety w ciąży?

Przede wszystkim zdrowo! Należy zapomnieć o trwającym w społeczeństwie micie, że w czasie ciąży można jeść wszystko na co ma się ochotę i to bez ograniczeń. Słodycze, tłuszcze zwierzęce, smażone jedzenie nie służy, ani dziecku, ani przyszłej mamie. Trzeba pamiętać o świeżych sezonowych warzywach i owocach w diecie, niegazowanej wodzie i regularnie spożywanych posiłkach.

Co spowodowało, że postanowiłaś/łeś zostać dietetykiem?

Zawsze chciałam pomagać ludziom. Medycyna powinna zaczynać się od prewencji chorób, a nie leczeniu skutków, a niestety prawie 90% chorób to choroby dietozależne lub powiązane z danym sposobem żywienia. Niestety, dietetycy w Polsce, jako specjaliści zostają cały czas spychani na margines zawodów medycznych. Liczę na to, że w najbliższym czasie doświadczenie i wiedza wielu dietetyków zostaną docenione.


Czytaj więcej