dietetyk Kinga Kuśka-Drążkiewicz
ocena dietetyka

Dietetyk Kinga Kuśka-Drążkiewicz

Specjalizacja

Adres Gabinetu

ul. aleja Wojska Polskiego 3-1 /1c , 44-240 Żory

Doświadczenie i kwalifikacje

certyfikat
  • Studia wyższe (licencjat)
  • Studia wyższe (magisterskie)
7 lat doświadczenia w zawodzie

O mnie

Jest dyplomowanym dietetykiem klinicznym, absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego - studia I stopnia kierunek: Zdrowie Publiczne, specjalność: dietetyka kliniczna oraz studia II stopnia kierunek: Zdrowie Publiczne. Autorka pracy magisterskiej pod tytułem ”Zasady żywienia i suplementy diety stosowane u pacjentów z cukrzycą typu 2”.

Właścicielka Poradni Dietetycznej „SuperSlim”. Od lat zajmuje się działalnością społeczną w organizacji pozarządowej. Pasjonuje się zdrowym odżywianiem.

Osiągnięcia

- Szkolenia i konferencje dietetyków.
-Doświadczenie w prowadzeniu pacjentów zarówno zdrowych jak i z jednostkami chorobowymi. Poprawa stanu zdrowia u bardo dużej liczby pacjentów np. leczenie żywieniowe zapalenia trzustki, choroby refleksowej żołądka, cukrzycy 1 i 2 itd.
-Zgubienie zbędnych kilogramów przez ponad 6 tyś pacjentów w przeciągu 7 lat pracy w poradni.
-Stworzenie zespołu 6 dietetyków klinicznych, pracujących w Poradni Dietetycznej SuperSlim w Żorach.

Informacje dodatkowe

  • Akceptuję karty płatnicze
  • Parking dla klientów
  • Wizyty online

Usługi

Pierwsza wizyta Czas trwania: 60 min Cena: 89 zł
W skład I wizyty wchodzi między innymi: analiza składu ciała, badanie glukozy, cholesterolu, pomiar ciśnienia tętniczego. Pacjent otrzymuje także dietę na zmniejszenie apatytu oraz udzielana jest pierwsza porada dietetyka. Podczas pierwszej wizyty dietetyk ustala z pacjentem przykładowe godziny spożywania posiłków oraz udziela mu informacji na temat zakazanych i zalecanych produktów spożywczych w trakcie trwania diety z uwzględnieniem stanu zdrowia pacjenta. W trakcie trwania pierwszej wizyty pacjent otrzymuje zalecenia na temat ilości produktów, które może spożywać podczas poszczególnych posiłków ( I śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja). Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest także 24 godziny wywiad żywieniowy. Dietę zaczynamy od pierwszej wizyty.Czas trwania I wizyty wynosi około:
Wizyta kontrolna Czas trwania: 30 min Cena: 39 zł
W skład wizyty kontrolnej wchodzi między innymi: analiza składu ciała - z omówieniem postępu terapii dietetycznej, w razie życzenia pacjent otrzymuje przepis na dietetyczną wersję potrawy, na którą ma ochotę np. ciasto, placek ziemniaczany. Osoby, które nie potrafią „żyć z przysłowiową kartką „ czyli mające problem z przestrzeganiem diety otrzymują od dietetyka w czasie wizyt kontrolnych przepisy na dietetyczne potrawy. Jeżeli pacjent gotuje zgodnie z zaleceniami może liczyć na spadek wagi - znacznie wolniej aniżeli na ściśle określonej diecie. Na życzenie pacjenta ustalany jest układ nowego jadłospisu. Wizyty kontrolne odbywają się co 2-3 tygodnie, zależnie od samodyscypliny i potrzeby pacjenta. Czas trwania wizyty kontrolnej wynosi około:
II wizyta Czas trwania: 30 min Cena: 89 zł
II wizyta:

W skład II wizyty wchodzi między innymi: analiza składu ciała- z omówieniem postępu terapii dietetycznej. Przeprowadzana jest analiza sposobu żywienia pacjenta- dietetyk omawia z pacjentem popełniane przez niego błędy żywieniowe, pacjent otrzymuje wykaz produktów spożywczych z uwzględnieniem jednostek chorobowych, wraz z określeniem porcji, które może spożywać będąc na diecie, 15- 30 przepisów z recepturą przygotowywania potraw i gramaturą przypisanych pod konkretny posiłek (propozycje na I śniadania, II śniadania, obiady, podwieczorki i kolację) i ułożone na daną kaloryczność ( stosując je wahamy się w granicach około 200- 300 kcal), program aktywności fizycznej, przeprowadzany jest wywiad pod dietę W razie konieczności powtarzane są badania krwi. Druga wizyta odbywa się po około 2 tygodniach. Czas trwania II wizyty wynosi około:
III wizyta Czas trwania: 30 min Cena: 89 zł
W skład III wizyty wchodzi między innymi: analiza składu ciała- z omówieniem postępu terapii dietetycznej, indywidualnie ułożony jadłospis. W okresie od I do III wizyty stopniowo ograniczamy kaloryczność diety. Podczas dwóch pierwszych wizyt przygotowujemy się do ściśle określonej diety. Od momentu III wizyty stosujemy indywidualnie ułożony jadłospis i spożywamy codziennie tą samą kaloryczność. Układamy jadłospis oddzielnie dla każdego pacjenta (nie drukujemy tzw. „gotowców” z komputera), uwzględniamy możliwości i zdolności kulinarne, tryb i czas pracy, możliwości finansowe pacjenta, dostosowujemy obiady pod cały dom. W diecie uwzględnione są też małe przyjemności np. lody z owcami, lampka czerwonego wina, szklanka piwa, kilka kostek czekolady- zależnie od indywidualnego życzenia pacjenta. Przykładowo np. niedziela wygląda tradycyjnie, czyli I śniadanie np. kiełbaska na ciepło, II śniadanie i podwieczorek- jakaś przekąska np. owoc , kanapki, obiad np. rosół, dietetyczne kluski śląskie, dietetyczna rolada drobiowa, wołowa lub wieprzowa i surówka, kolacja np. sałatka lub twarożek i to wszystko mieści się w około 1100- 1800 kcal - zależnie od zalecanego indywidualnie pod każdego pacjenta deficytu kalorycznego. Wszystko ustalane jest w zależności od życzenia pacjenta. W razie konieczności powtarzane są badania krwi. Trzecia wizyta odbywa się po około 2 tygodniach. Czas trwania III wizyty wynosi około:
dieta online Czas trwania: 30 min Cena: 99 zł
Z uwagi na duże zainteresowanie pacjentów spoza województwa śląskiego wprowadzamy możliwość diet online.
Warunki skorzystania z usługi:
1.Napisz mail o zainteresowaniu usługą na email: superslim@onet.pl
2.Po otrzymaniu mail od Państwa, prześlemy do wypełnieni analizę preferencji żywieniowych, wywiad zdrowotny, oraz dane do przelewu.
3.Po zaksięgowaniu przelewu na naszym koncie otrzymasz do 7 dni kalendarzowych 7 dniowy jadłospis, który możesz powtarzać przez kolejne tygodnie.
U nas diety są liczone zawsze indywidualnie. Obiady i układ diety, każdy pacjent wybiera dla siebie sam zależnie o możliwości czasach i finansowych. Kosz rozpisania jadłospisu online to 99 zł.

I śniadanie np. kanapka, owsianka, kasza manna, jajecznica, serek wiejski, twarożek, omlet, tosty, jogurt z dodatkami, koktajl itd.

II śniadanie np. kanapka, sałatka, zupa krem, pasta kanapkowa z pieczywem.

Obiad np. spaghetti, naleśniki, kurczak z grilla, jajko sadzone, schab pieczony w rękawie, pizza itd.

Podwieczorek np. owoc, deser, lody śmietankowe itd.

Kolacja np. kanapka, tosty, jajecznica, twaróg, sałatka, zupa krem, serek wiejski, koktajl, zapiekanka itd.
Więcej informacji na temat usługi możesz uzyskać również pod numerem telefonu poradni tel: 531-200-609

Kalendarz

Ten dietetyk nie ma uruchomionego kalendarza