ocena dietetyka

Dietetyk Katarzyna Winiarek (Szczygieł)

Specjalizacja

Adres Gabinetu

Ten dietetyk ukrył swój adres.

Doświadczenie i kwalifikacje

certyfikat
  • Kurs
  • Studia podyplomowe
  • Studia wyższe (licencjat)
  • Studia wyższe (magisterskie)
4 lat doświadczenia w zawodzie

O mnie

mgr Katarzyna Szczygieł - dietetyk kliniczny, psychodietetyk z wykształcenia i pasji, prelegentka licznych wykładów i warsztatów. Ukończyła Śląską Wyższą Szkołę Medyczną w Katowicach na specjalizacji dietetyka kliniczna oraz psychodietetyka uzyskując tytuł mgr. W kręgu jej zainteresowań znajduje się również coaching. Uczestniczka licznych kursów i konferencji naukowych, najważniejsze z nich to psychologia w dietetyce, dietetyka sportowa, czy też suplementacja osób aktywnych fizycznie. Ponadto uzyskała uprawnienia w zakresie przygotowania pedagogicznego, kończąc studia podyplomowe w tym zakresie w Gliwicach. Stale poszerza swoje umiejętności, bowiem wierzy, że sukces jej podopiecznych zależy od jej zaangażowania i wiedzy.

W pracy z pacjentem wykorzystuje elementy psychodietetyki oraz coachingu, ponieważ każda zmiana zachodzi w głowie. Przeciwniczka „diet cud” - propaguje wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej. W swojej pracy stawia na edukację, tworzy indywidualne plany żywieniowe i pomaga zmienić nawyki swoich podopiecznych, co często skutkuje poprawą zdrowia, samopoczucia i odzyskania witalności oraz radości z życia. Na co dzień pracuje z osobami, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe, osobami z zaburzeniami masy ciała, czy też wieloma jednostkami chorobowymi, bądź też nietolerancjami pokarmowymi. W gabinecie spotyka się zarówno z dziećmi, jak i z osobami dorosłymi, w tym tez z kobietami ciężarnymi i karmiącymi.

Miłośniczka sportu, w tym sportów wytrzymałościowo-siłowych, uwielbia też piesze wędrówki, jazdę na rowerze oraz inne formy aktywności fizycznej. Ponadto uwielbia gotować i eksperymentować w kuchni, po to by Wasze plany żywieniowe były nie tylko odpowiednio zbilansowane, ale też zaskakiwały smakiem i prostotą. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, ponieważ nie ma uniwersalnego schematu, który pozwoli każdemu odnieść taki sam sukces. W swojej pracy stawia na szczerość i maksimum zaangażowania, czego również wymaga od swoich podopiecznych.

Współpraca z trenerem personalnym Michałem Winiarek - www.michawiniarek.pl

Informacje dodatkowe

  • Parking dla klientów
  • Wizyty online

Usługi

PIERWSZA WIZYTA Czas trwania: 90 min Cena: 100 zł
Pierwsza wizyta trwa ok. 60-90 min. Jest ona najważniejszą wizytą, dlatego dobrze jest odpowiednio się do niej przygotować. Podczas naszego spotkania wspólnie określimy cele i zasady współpracy. Przeprowadzimy szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy oraz zbierzemy informacje na temat Twojego stanu zdrowia, przebytych chorób, urazów, przyjmowanych leków i suplementów diety. Określimy również poziom Twojej aktywności fizycznej, przeanalizujemy tryb życia i Twoje nawyki żywieniowe oraz wskażemy błędy. Przeanalizujemy również psychologiczny aspekt spożywania posiłków czy też postrzegania własnego ciała. Kolejnym krokiem będzie dokonanie pomiarów antropometrycznych oraz analizy składu ciała metodą BIA za pomocą TANITY BC 418 MA . Dzięki pomiarowi analizatora uzyskamy informacje na temat składu Twojego ciała, co jest niezwykle ważne w trakcie stosowania dieto-terapii. Dzięki badaniu otrzymamy dokładne informacje na temat masy ciała, ilości tkanki tłuszczowej oraz beztłuszczowej w organizmie, masy mięśniowej, ilości wody w organizmie, czy też zapotrzebowaniu na energię. Analizator wyliczy również Twój wskaźnik masy ciała BMI, który pozwoli nam określić w jakim zakresie norm znajduje się Twoja masa ciała. Kolejnym krokiem jest ustalenie indywidualnego planu żywieniowego i zaleceń. Plan żywieniowy przygotowywany jest w przeciągu 7 dni roboczych. Termin odbioru ustalany jest na pierwszej wizycie. Istnieje również możliwość przesłania planu na adres e-mail.
WIZYTA KONTROLA Czas trwania: 30 min Cena: 80 zł
Wizyta kontrolna odbywa się zazwyczaj po 2 tygodniach i trwa ok. 30 minut. Na wizycie ponownie dokonamy pomiarów antropometrycznych oraz analizy składu ciała analizatorem TANITA BC 418 MA wraz z interpretacją wyników. Dzięki temu zabiegowi będziemy w stanie określić prawidłowość działania zaproponowanego planu żywieniowego oraz określimy dalszy plan działania. Częstotliwość naszych spotkań jest odpowiednia, aby podwyższać poziom motywacji pacjenta oraz efektywnie wykorzystać czas przeznaczony na wdrożenie nawyków żywieniowych. W trakcie naszego spotkania będziemy motywować Cię do dalszej zmiany nawyków, udzielimy praktycznych wskazówek dotyczących postępowania dietetycznego. Poinstruujemy również w jaki sposób można modyfikować zaproponowany plan żywieniowy. Skupimy się również na psychologicznym aspekcie spożywania posiłków czy postrzegania własnego ciała.
ANALIZA SKŁADU CIAŁA Czas trwania: 30 min Cena: 50 zł
​W trakcie wizyty w gabinecie dokonujemy analizy składu ciała metodą BIA za pomocą specjalistycznego analizatora TANITA BC-418MA.

Model Tanita BC 418 MA posiada 8 elektrod tworząc z analizatora perfekcyjne narzędzie do ilościowej analizy masy ciała. Pomiar pozwala na bardzo dokładne obliczenia tkanki tłuszczowej i mięśniowej w poszczególnych segmentach ciała (lewa noga, lewa ręka, prawa noga, prawa ręka, korpus). Pozwala to precyzyjnie określić ryzyko zdrowotne związane z nadmiarem tkanki tłuszczowej, w tym tkanki tłuszczowej trzewnej (visceralnej) umiejscowionej we wnętrzu jamy brzusznej. Analizator pozwala na uzyskanie pełnego profilu składu ciała badanej osoby w czasie około 20 sekund.

Odczyt parametrów pomiarowych dla całego ciała zawiera:

masę ciała [kg]
całkowitą zawartość wody w organizmie [kg]
całkowitą zawartość wody w organizmie [%]
masę tkanki tłuszczowej [%]
masę tkanki tłuszczowej [kg]
masę tkanki mięśniowej [kg]
indeks masy ciała BMI
physique rating (niezależne od spadku wagi, różnice w proporcji tkanki tłuszczowej i masy mięśni)
wskaźnik trzewnej tkanki tłuszczowej
wskaźnik podstawowej przemiany materii BMR
KONSULTACJA Czas trwania: 30 min Cena: 80 zł
MIESIĘCZNA WSPÓŁPRACA ONLINE Czas trwania: 60 min Cena: 150 zł
Płatność z góry przelewem bankowym. Pakiet obejmuje jeden indywidualnie zbilansowany jadłospis 7 dniowy (wykonany na podstawie wywiadu żywieniowego i dzienniczka przesłanych w formie online), praktyczne wskazówki dotyczące modyfikacji planu żywieniowego, kontakt e-mailowy z dietetykiem na czas trwania pakietu, edukację żywieniową, wyznaczanie celów i motywowanie do wprowadzenia zmian. Pakiet jest zalecany pacjentom, którzy chcą kontynuować współpracę z dietetykiem (najlepsze efekty uzyskuje się przy współpracy stacjonarnej).
PIERWSZA WIZYTA + INDYWIDUALNY JADŁOSPIS 7-DNIOWY Czas trwania: 90 min Cena: 220 zł
Pierwsza wizyta trwa ok. 60-90 min. Jest ona najważniejszą wizytą, dlatego dobrze jest odpowiednio się do niej przygotować. Podczas naszego spotkania wspólnie określimy cele i zasady współpracy. Przeprowadzimy szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy oraz zbierzemy informacje na temat Twojego stanu zdrowia, przebytych chorób, urazów, przyjmowanych leków i suplementów diety. Określimy również poziom Twojej aktywności fizycznej, przeanalizujemy tryb życia i Twoje nawyki żywieniowe oraz wskażemy błędy. Przeanalizujemy również psychologiczny aspekt spożywania posiłków czy też postrzegania własnego ciała. Kolejnym krokiem będzie dokonanie pomiarów antropometrycznych oraz analizy składu ciała metodą BIA za pomocą TANITY BC 418 MA . Dzięki pomiarowi analizatora uzyskamy informacje na temat składu Twojego ciała, co jest niezwykle ważne w trakcie stosowania dieto-terapii. Dzięki badaniu otrzymamy dokładne informacje na temat masy ciała, ilości tkanki tłuszczowej oraz beztłuszczowej w organizmie, masy mięśniowej, ilości wody w organizmie, czy też zapotrzebowaniu na energię. Analizator wyliczy również Twój wskaźnik masy ciała BMI, który pozwoli nam określić w jakim zakresie norm znajduje się Twoja masa ciała. Kolejnym krokiem jest ustalenie indywidualnego planu żywieniowego i zaleceń. Plan żywieniowy przygotowywany jest w przeciągu 7 dni roboczych. Termin odbioru ustalany jest na pierwszej wizycie. Istnieje również możliwość przesłania planu na adres e-mail. Przygotowany jadłospis jest odpowiedni do stosowania przez miesiąc, kolejne plany żywieniowe będą regularnie wdrażane.
WIZYTA KONTROLNA + INDYWIDUALNY JADŁOSPIS 7-DNIOWY Czas trwania: 90 min Cena: 200 zł
Wizyta kontrolna odbywa się zazwyczaj po 2-4 tygodniach i trwa ok. 30 minut. Na wizycie ponownie dokonamy pomiarów antropometrycznych oraz analizy składu ciała analizatorem TANITA BC 418 MA wraz z interpretacją wyników. Dzięki temu zabiegowi będziemy w stanie określić prawidłowość działania zaproponowanego planu żywieniowego oraz określimy dalszy plan działania. Częstotliwość naszych spotkań jest odpowiednia, aby podwyższać poziom motywacji pacjenta oraz efektywnie wykorzystać czas przeznaczony na wdrożenie nawyków żywieniowych. W trakcie naszego spotkania będziemy motywować Cię do dalszej zmiany nawyków, udzielimy praktycznych wskazówek dotyczących postępowania dietetycznego. Poinstruujemy również w jaki sposób można modyfikować zaproponowany plan żywieniowy. Skupimy się również na psychologicznym aspekcie spożywania posiłków czy postrzegania własnego ciała. W przeciągu 7 dni roboczych zostanie przygotowany kolejny jadłospis.
WIZYTA KONTROLNA + DROBNA MODYFIKACJA JADŁOSPISU Czas trwania: 30 min Cena: 120 zł
Wizyta kontrolna odbywa się zazwyczaj po 2 tygodniach i trwa ok. 30 minut. Na wizycie ponownie dokonamy pomiarów antropometrycznych oraz analizy składu ciała analizatorem TANITA BC 418 MA wraz z interpretacją wyników. Dzięki temu zabiegowi będziemy w stanie określić prawidłowość działania zaproponowanego planu żywieniowego oraz określimy dalszy plan działania. Częstotliwość naszych spotkań jest odpowiednia, aby podwyższać poziom motywacji pacjenta oraz efektywnie wykorzystać czas przeznaczony na wdrożenie nawyków żywieniowych. W trakcie naszego spotkania będziemy motywować Cię do dalszej zmiany nawyków, udzielimy praktycznych wskazówek dotyczących postępowania dietetycznego. Poinstruujemy również w jaki sposób można modyfikować zaproponowany plan żywieniowy. Skupimy się również na psychologicznym aspekcie spożywania posiłków czy postrzegania własnego ciała. Po wizycie na życzenie pacjenta zostanie dokonana drobna modyfikacja jadłospisu.
MIESIĘCZNY PAKIET DIETETYCZNY Czas trwania: 120 min Cena: 250 zł
Płatność z góry na pierwszej wizycie lub przelewem bankowym przed wizytą. Pakiet obejmuje pierwszą wizytę, analizę składu ciała metodą BIA (TANITA BC 418 MA) na pierwszej wizycie i wizycie kontrolnej (po dwóch tygodniach), pomiary antropometryczne, jeden indywidualnie zbilansowane jadłospis 7 dniowy, praktyczne wskazówki dotyczące modyfikacji planu żywieniowego, kontakt telefoniczny i e-mailowy z dietetykiem na czas trwania pakietu, edukację żywieniową, wyznaczanie celów i motywowanie do wprowadzenia zmian.
3-MIESIĘCZNY PAKIET DIETETYCZNY Czas trwania: 120 min Cena: 700 zł
Płatność z góry na pierwszej wizycie lub przelewem bankowym przed wizytą​. Pakiet obejmuje pierwszą wizytę, analizę składu ciała metodą BIA (TANITA BC 418 MA) na pierwszej wizycie i wizytach kontrolnych (5 wizyt kontrolnych co dwa tygodnie), pomiary antropometryczne, trzy indywidualnie zbilansowane jadłospisy 7 dniowe, praktyczne wskazówki dotyczące modyfikacji planu żywieniowego, kontakt telefoniczny i e-mailowy z dietetykiem na czas trwania pakietu, edukację żywieniową, wyznaczanie celów i motywowanie do wprowadzenia zmian.
MIESIĘCZNY PAKIET RODZINNY (1+1) Czas trwania: 120 min Cena: 450 zł
Płatność z góry na pierwszej wizycie lub przelewem bankowym przed wizytą. Pakiet obejmuje 2 członków rodziny, w tym pierwszą wizytę, analizę składu ciała metodą BIA (TANITA BC 418 MA) na pierwszej wizycie i wizycie kontrolnej (po dwóch tygodniach), pomiary antropometryczne, jeden indywidualnie zbilansowane jadłospis 7 dniowy, praktyczne wskazówki dotyczące modyfikacji planu żywieniowego, kontakt telefoniczny i e-mailowy z dietetykiem na czas trwania pakietu, edukację żywieniową, wyznaczanie celów i motywowanie do wprowadzenia zmian.
3-MIESIĘCZNY PAKIET RODZINNY (1+1) Czas trwania: 120 min Cena: 900 zł
Płatność z góry na pierwszej wizycie lub przelewem bankowym przed wizytą​. Pakiet obejmuje 2 członków rodziny, a w tym: pierwszą wizytę, analizę składu ciała metodą BIA (TANITA BC 418 MA) na pierwszej wizycie i wizytach kontrolnych (5 wizyt kontrolnych co dwa tygodnie), pomiary antropometryczne, trzy indywidualnie zbilansowane jadłospisy 7 dniowe, praktyczne wskazówki dotyczące modyfikacji planu żywieniowego, kontakt telefoniczny i e-mailowy z dietetykiem na czas trwania pakietu, edukację żywieniową, wyznaczanie celów i motywowanie do wprowadzenia zmian.

Kalendarz

Dietetyk ukrył adresy gabinetów lub nie dodał godzin pracy