Pod pojęciem skuteczne odchudzanie mam na myśli trwałe pozbycie się nadmiernych kilogramów oraz trwałe zmiany sposobu odżywiania. Aby zgubić niechciane kilogramy, a przede wszystkim czuć się dobrze we własnym ciele warto przestrzegać kilku zasad:

 • Nie zaczynaj kolejnej diety cud. Jeśli nie masz pojęcia jak skutecznie się odchudzać, poproś o pomoc dietetyka.
 • Naucz się obserwować swój organizm, zwróć uwagę, po zjedzeniu których produktów czujesz się lepiej, a po których gorzej.
 • Jedz takie porcje aby czuć się najedzonym, ale nie przejedzonym, tego również jesteś
  w stanie się nauczyć!
 • Kolejną zasadą skutecznego odchudzania jest regularne spożywanie posiłków. Jedz regularnie, najlepiej co 3- 4 godziny.
 • Jeśli wiesz, że nie jesteś w stanie jeść 5-6 posiłków dziennie, nie zmuszaj się. Jeśli najlepiej się czujesz jedząc 3-4 posiłki stosuj się do tego, ale pamiętaj o zachowaniu odpowiednich odstępów między posiłkami. Na początku warto pilnować czasu, ale później organizm sam się nauczy kiedy jest pora na jedzenie.
 • Pij minimum 2 litry wody dziennie, ten nawyk należy wypracować, nawet jeśli nie lubisz pić wody, ponieważ nawodnienie organizmu jest bardzo ważne, pozytywnie wpływa na zdrowie i na samopoczucie!! Jeżeli nie wyobrażasz sobie picia niegazowanej, bezsmakowej wody, zacznij np. od wody z cytryną i miętą. Nie sięgaj jednak po gotowe wody smakowe.
 • Jeśli nie masz czasu na gotowanie zaplanuj sobie posiłki na 3-4 dni i postaraj się przygotować je wcześniej. Jeśli chcesz zacząć zdrowo się odżywiać, widzieć efekty musisz poświęcić no to trochę czasu!
 • Zrezygnuj ze słodyczy i fast foodów, wybieraj pełnoziarniste produkty i różnego rodzaju kasze. Niech w Twojej kuchni królują kolorowe warzywa i owoce. W internecie jest masa inspiracji więc pomysłów na przepyszne posiłki nie zabraknie.
 • Nie poddawaj się i nie zniechęcaj, nie rezygnuj ze zmian, nawet jeśli zjesz batona, albo pójdziesz ze znajomymi na pizzę. Wszystko jest dla ludzi, którzy znają umiar.

Najważniejsze w skutecznym odchudzaniu jest słuchanie swojego organizmu. Jeśli na siłę zaczniesz się odchudzać, jeść coś co Ci zupełnie nie smakuje, nie uda Ci się osiągnąć wymarzonego celu. Lepiej poświęcić na to więcej czasu i wypracować swój sposób odżywiania, dzięki któremu osiągniesz swój cel, dzięki temu chwile spędzone w kuchni będą dla Ciebie przyjemnością a nie przymusem.

Zobacz jak zacząć odchudzanie

Oddaj głos.
Please wait...