Pracownicy Zakładu Biochemii i Żywienia z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego wspólnie ze Stowarzyszeniem Spożywo pracują obecnie nad wydaniem książki „Skąd się biorą zdrowi ludzie?”. To niezwykły poradnik żywieniowy. Jeśli chcesz gotować i jeść zdrowo, ale nie wiesz, jak się za to zabrać – ta książka jest dla Ciebie!

Stowarzyszenie prowadzi zbiórkę na wydanie książki na portalu https://wspieram.to/spozywo

Wystarczy kliknąć link, by wesprzeć projekt i zamówić swój egzemplarz książki. Twórcy obiecują, że będzie pięknie wydana i oczywiście na ekologicznym papierze!

Otrzymasz wyjątkowy poradnik o zdrowym żywieniu, pełen wiedzy naukowej, podanej w sposób przystępny, zrozumiały dla każdego. Książkę tworzą członkowie stowarzyszenia: praktykujący dietetycy z doświadczeniem. Grono redakcyjne tworzą prof. Ewa Stachowska, dr Dominika Maciejewska i dr Karolina Skonieczna-Żydecka.Właściwie będziemy pisali, jakie produkty wybierać, jak komponować posiłki i jak zaopatrzyć swoją lodówkę. Powiemy też troszeczkę o prewencji chorób cywilizacyjnych, dowiemy się na czym smażyć, jakie tłuszcze wybierać. To będą takie zupełne podstawy, które mogą naprawdę pomóc w zmianie nawyków żywieniowych. – powiedziała dla Radia Szczecin dr Dominika Maciejewska. [LINK]

Książka przeznaczona jest dla każdego, kto interesuje się tematyką zdrowego odżywiania, także dla rodziców, którzy szukają sposobu na zachęcenie maluchów do jedzenia warzyw. Osoby, które chcą skutecznie i trwale schudnąć, także znajdą tam cenne porady dla siebie.

Dlaczego warto?

“Skąd się biorą zdrowi ludzie” pomoże Ci powoli, stopniowo zmienić swój sposób odżywiania na zdrowszy. W oparciu o rzetelną wiedzę opiszemy zdrowe nawyki, które łatwo wprowadzić w życie. Dowiesz się, z jakich produktów korzystać, a które lepiej jadać okazjonalnie, ile jeść i dlaczego nie warto się głodzić. I dużo, dużo więcej!

Naszym celem jest wydanie książki, która w prosty sposób będzie edukować czytelników o zdrowych nawykach żywieniowych, począwszy od planowania posiłków i różnorodną dietę, poprzez czytanie etykiet i mądre wybory zakupowe, techniki kulinarne, które zachowują jak najwięcej składników odżywczych, aż po praktyczne wskazówki i porady na temat komponowania menu i zapotrzebowania na składniki odżywcze.

Myślisz, że zdrowe odżywianie jest drogie? Wydaje Ci się, że mądre zakupy pochłaniają za dużo czasu? Nie chcesz spędzać całego życia w kuchni albo na studiowaniu etykiet? Preferujesz proste, tradycyjne dania i nie masz ochoty z nich rezygnować? Pokażemy Ci, jak w prosty sposób, metodą małych kroków, zmienić swoje nawyki tak, by sprzyjały Twojemu zdrowiu!

O Stowarzyszeniu

Naszym głównym celem jest tworzenie akademickiej społeczności osób aktywnych w obszarach edukacji zdrowotnej i wspólne tworzenie projektów. Stowarzyszenie Spożywo powstało z myślą o połączeniu osób uczących się i pracujących w tych dziedzinach. Cały dochód organizacji przeznaczamy na tworzenie rzetelnej wiedzy  z zakresu żywienia, dla zdrowia naszych odbiorców.

Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie: https://spozywo.pl/

Oddaj głos.
Please wait...