Nutridrinki – poznaj praktyczne wskazówki jak je stosować w walce z chorobą

W moim odczuciu nutridrinki to wciąż mało popularne produkty w Polsce, a które z powodzeniem są stosowane na całym świecie. Może wynikać to z faktu, iż wielu z nas brakuje wiedzy i praktycznych wskazówek jak je stosować w walce z chorobą.

Nutridrinki – wszystko co musisz o nich wiedzieć

Nutridrinki to preparaty, które charakteryzują się skoncentrowanym źródłem energii i składników odżywczych w małej objętości – co świetnie sprawdza się w praktyce. Są dedykowane osobom poddawanym zabiegom operacyjnym, z problemami z przełykaniem pokarmów, jak i u wszystkich tych, u których w wyniku choroby występuje zwiększone zapotrzebowanie białkowo energetyczne. Szczególną rolę odgrywają w walce z chorobą nowotworową. Są doskonałym uzupełnieniem diety jak również mogą stanowić jedyne źródło pożywienia.

Czemu tak bardzo polecamy ich stosowanie?

Podczas choroby może dojść do rozwoju niedożywienia. Jedną z przyczyn tego zjawiska jest brak apetytu. Jedno 125 ml opakowanie nutridrinka to 300 kcal, o odpowiednio zbilansowanej wartości odżywczej. W bardzo łatwy sposób możemy podnieść wartość energetyczną naszej diety, przez co polepszyć kondycję naszego organizmu. Faktem jest, iż stan odżywienia jest wskaźnikiem prognostycznym w wielu jednostkach chorobowych. Dlatego tak ważnym jest, aby go kontrolować i wraz z dietą dostarczyć niezbędnych składników odżywczych i energii, by jak najlepiej reagować na leczenie i jak najszybciej wrócić do zdrowia.

Nutridrinki – „z czym to się je?”

O to kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci w pierwszych krokach mając do czynienia z żywieniem medycznym.

Po pierwsze, który produkt wybrać?

Na rynku istnieje spora gama nutridrinków przeznaczonych dla osób z różnymi problemami zdrowotnymi. Zanim zdecydujesz się na kupno, należy zapytać lekarza lub dietetyka, który będzie odpowiedni dla nas i w jakiej ilości dziennie możesz go stosować (najczęściej są to 2 butelki na dobę przez 14 dni lub więcej).

Gdzie kupić?

Nic prostszego. Nutridrinki są dostępne w aptekach bez recepty. Można je również zakupić bezpośrednio u producenta przez internet.

Mamy już zakupione nurtidrinki – co dalej?

Przechowywanie to ważna kwestia – należy je przetrzymywać w lodówce lub poza nią w temperaturze pokojowej (zakres temperatur od 4 do 25 stopni celcjusza). Po otwarciu – jedynie w lodówce.

Możemy je spożywać między posiłkami – warto wiedzieć, że schłodzone smakują najlepiej. Złota zasada – nutridrinki pijemy powoli. Ze względu na ich specyficzny skład, szybka konsumpcja może spowodować biegunkę. Zaleca się, aby jedno opakowanie pić przez ok 30 min małymi łykami, najlepiej przy użyciu słomki.

Kolejnym rozwiązaniem jest dodatek nutridrinka do potraw. Podstawowy fakt – nutridrinki można poddawać cieplnej obróbce technologicznej. Może on być częścią sosu, zaprawy do zup czy marynaty do mięsa. Z powodzeniem możemy go dodać do ulubionego koktajlu, zrobić z jego użyciem lody lub musy owocowe.

Uważam, że nutridrinki to świetne rozwiązanie dla każdego chorego wymagającego wsparcia żywieniowego. To łatwy w użyciu produkt, który niesie ze sobą wiele korzyści. Na rynku istnieje szeroka gama zarówno pod względem smakowym (mokka, truskawkowy, owoce leśne, brzoskwinia – mango itd) jak i przeznaczenia. Bez wątpienia każdy znajdzie nutridrinka odpowiadającego własnym potrzebom.

Oddaj głos.
Please wait...