Bungee Fitness – nowa forma aktywności, która podbija serca kobiet! 

Chcesz poszybować w powietrzu, powywijać fikołki i poczuć się niesamowicie lekko? Albo potańczyć, ale odrywając stopy od ziemi na trochę dłużej? Bungee ci to umożliwi!

Zawsze chciałeś skoczyć na bungee, jednak lęk wysokości ciągle cię powstrzymuje? A może marzysz o tym, żeby latać i poczuć tę wolność w przestworzach, kiedy cały świat jest u twoich stóp? Teraz nie musisz wydawać mnóstwa pieniędzy na pojedynczy skok ze spadochronem lub na bungee, możesz zapisać się do klasy bungee fitness i ćwicząc, poszybować trochę w powietrzu.

Bungee fitness

Dobra wiadomość – fitness dla każdego!

Bungee Fitness jest przeznaczony dla każdej zdrowej osoby, osoby puszyste mogą się poczuć lekko. Przysiady, Burpee, Pompki dobrze wykonane, są dla Ciebie poza zasięgiem? Dzięki Bungee wykonasz te ćwiczenia bez ryzyka i przygotuje żebyś zrobiła to ćwiczenia w przyszłości prawidłowo bez lin. Nowy rok- Nowa JA, może pomoże Ci w tym trening Bungee Fitness? To dobry czas! Poczuj się 3 metry nad niebem.

Bungee Fitness to intensywny trening połączony ze świetną zabawą. Już w pierwszej chwili można poczuć się jak dziecko. Co daje nam zaangażowanie podczas treningu mimo zmęczenia. Polega na wykonywaniu sekwencji ćwiczeń przy pomocy elastycznej liny – bungee. Z liną musisz nauczyć się współpracować i wpaść w rytm pracy. Lina pomaga w pewnych ćwiczeniach, a czasem utrudnia pracę, zmuszając mięśnie głębokie do dużego zaangażowania. Podczas ćwiczeń pracują wszystkie partie ciała, a szczególnie gorset mięśniowy stabilizujący kręgosłup. Zajęcia można prowadzić w małych grupach (6-16 osób) lub wykorzystywać ćwiczenia w treningu personalnym. Bardzo dobrze sprawdza się w ćwiczeniach z osobami z nadwagą lub otyłymi, gdyż dzięki odciążeniu liny nie ma nacisku i obciążania stawów. I rodzi się kolejne pytanie ile kg utrzyma lina?

Nowe ćwiczenia fitness

Sprzęt Bungee Fitness to specjalnie zaprojektowany przyrząd. Set dla jednej osoby składa się z elastycznej liny i uprzęży, a także z elementów stalowych łączących pozostałe części. Każdy set można łatwo dostosować do wagi i rozmiaru uczestnika zajęć. Zajęcia dobrze zacząć ok. 10minut wcześniej, żeby każdy miał czas na odpowiednie przygotowanie. Sala do bungee fitness powinna być przestrzenna, lub jeśli nie jest duża, poleca się zajęcia w małych grupach bo zakres ruchu jednej osoby może wynosić ok. 2m. Sala powinna być wyposażona w haki w suficie np. jak do zajęć z TRX. Zalecana wysokość sali od 2,6m do ok. 4m. Maksymalny ciężar nacisku osoby ćwiczącej na linę to ok. 2000kg, natomiast realny nacisk jednego ćwiczącego na sufit lub belkę to ok. 230kg

Jak przygotować się na taki trening?

Nic szczególnego, wystarczą ciuchy oraz buty zmienne, konieczna jest woda, aby uzupełnić straty podczas treningu. Należy pamiętać również żeby nie najadać się przed treningiem. Należy zjeść 2-3 godziny przed treningiem, dobrze zadbać żeby posiłek był lekki z dużą ilością w węglowodany, a uwierz mi, że to przełoży się na komfort treningu oraz jego wydajność.

zajecia fitness dla otyłych

Wady treningu Bungee Fitness?

Do tej pory nie poznano wad z korzystania z treningu bungee fitness, jedynie przygotuj się na siniaki na pachwinach lecz szybko schodzą, skóra się przyzwyczaja. Siniaki występują również na pole dance to od Ciebie zależy czy zrezygnujesz po pierwszych zajęciach, a może będziesz perfekcyjna w tym co robisz?

Jeśli nie udało Ci  się przekonać do zajęć fitness, koniecznie spróbuj tej aktywności, w której zapomnisz o wszystkich troskach!

Czy trening bungee fitness jest intensywny? Poziom treningu dostosowuje się do grupy, ale tak, może być bardzo intensywny, zawsze powtarzam kto wyjdzie suchy z tych zajęć, zwracam za wejście 🙂

Zajęcia bungee fitness można poprowadzić w różnym stylu:

  • trening interwałowy,
  • trening funkcjonalny,
  • trening Bungee Dance,
  • (już nie długo) Bungee Kids.

aktywność fizyczna dla kobiet

Zapraszam serdecznie do mojego klubu Jumping Frog Lubin na ul. Piłsudskiego 6a. Jedyny klub na dolnym śląsku i jeden z pierwszych w Polsce.

Zapraszam zainteresowanych również do współpracy!

Ocena: 5.0. Z 5 głosów.
Please wait...