Jak powinna wyglądać Twoja dieta, aby osiągnąć płaski brzuch?

Głównym celem większości osób odchudzających się jest płaski, pięknie zarysowany brzuch. Ćwiczenia na siłowni na pewno będą istotne, ale nie osiągniesz tego celu bez odpowiedniej diety.

5 głównych zasad diety na płaski brzuch:

Dobry bilans to podstawa!

Najważniejszy jest dobrze zbilansowany jadłospis, który dostarczy Ci wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Nie bój się tłuszczu!

To nie nadmiar tłuszczu w diecie jest największym problemem, za brak płaskiego brzucha odpowiedzialne są głównie węglowodany, szczególnie te proste.

dieta na płaski brzuch jadłospis

dieta płaskiego brzucha – najważniejsze zasady

Nie pomijaj więc tłuszczu w swoich daniach. Jako źródło tego składnika wybieraj m. in. ryby, orzechy, awokado, nasiona i oleje roślinne.

Regularność kluczem do sukcesu!

Posiłki należy spożywać regularnie, dzięki czemu organizm na bieżąco będzie trawił spożyty pokarm.

Wybieraj mądrze!

Sięgaj po produkty bogate w błonnik, który jest bardzo pomocny w utrzymaniu prawidłowej przemiany materii, jednocześnie zadbaj o odpowiednią ilość wypijanej wody (ok. 2 l).

Zobacz ile można schudnąć w miesiąc

W walce o płaski brzuch bardzo ważne są warzywa i owoce, które dostarczają nam ogromnej ilości cennych składników. Ale pamiętaj, że niektóre owoce zawierają duże ilości cukrów prostych dlatego warto zachować umiar.

Poznaj swoich największych wrogów i sprzymierzeńców!

Nikomu nie trzeba mówić że największym wrogiem płaskiego brzucha są słodycze i żywność wysokoprzetworzona typu fast food. W internecie jest ogromna ilość przepisów na zdrowe zamienniki tych produktów, które można przygotować samemu. Spożywane w odpowiedniej ilości na pewno nie przyczynią się do powstania kolejnej fałdki na brzuchu.

Podsumowując, bez odpowiednio dobranego jadłospisu będzie Ci bardzo trudno osiągnąć płaski brzuch, dlatego jeśli nie wiesz jak należy komponować swoje posiłki warto chociaż na początku zasięgnąć porady dietetyka, oraz obserwować swój organizm, aby dowiedzieć się co Cię zbliża a co oddala od wymarzonej sylwetki.

Oddaj głos.
Please wait...