dietetyk Aleksandra Walczak
ocena dietetyka

Dietetyk Aleksandra Walczak

Specjalizacja

Adres Gabinetu

ul. Wolności 262 /305 , 41 Zabrze

Doświadczenie i kwalifikacje

certyfikat
  • Studia wyższe (licencjat)
2 lat doświadczenia w zawodzie

O mnie

Ukończyłam studia o specjalizacji dietetyka kliniczna na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej i jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Uważam, że aby dietoterapia była skuteczna zmiany muszą zajść zarówno na talerzu jak i w głowie pacjenta dlatego aktualnie studiuje psychodietetyke, a wcześniej ukończyłam kursy i szkolenia w tym zakresie. To pozwala mi na skuteczną pracę nad motywacją i zaangażowaniem pacjenta. Dodatkowo stale poszerzam swoją wiedzę na konferencjach, kursach i szkoleniach oraz poprzez literaturę fachową z zakresu dietetyki. Moją pasją są ludzie oraz zdrowe żywienie dlatego jestem w pełni zaangażowana w pracy z pacjentem, a moją największą radością są sukcesy moich podopiecznych.

Jestem przeciwniczką wszelkich diet-cud, a w pracy podpieram się tylko wiedzą opartą o wiedzę naukową. Moim celem jest, aby pacjent odżywiał się zdrowo jednocześnie odczuwając przyjemność z jedzenia dlatego jadłospisy układam indywidualnie dla każdego pacjenta biorąc pod uwagę jego stan zdrowia, preferencje smakowe, umiejętności kulinarne i możliwości finansowe.
Zajmuje się układaniem indywidualnych jadłospisów, prowadzę edukacje żywieniową i warsztaty. Chętnie uczestniczę w wydarzeniach, które mają na celu propagowanie zdrowego stylu życia. Na co dzień pracuje z osobami, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe w celu utrzymania, poprawy lub odzyskania zdrowia czy odpowiedniej masy ciała. W gabinecie spotykam się z osobami w różnym wieku- pracuje zarówno z dziećmi, dorosłymi jak i osobami w starszym wieku, przyjmuje również kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz wegetarian.

​Prowadzona przeze mnie terapia żywieniowa ma za zadanie nie tylko osiągnięcie zamierzonego celu, ale również edukację żywieniową pacjenta tak aby efekty były długotrwałe. Dodatkowo podczas całej terapii służę wsparciem i radą oraz pomagam w utrzymaniu motywacji do działania. Ze swojej strony dokładam wszelkich starań aby pacjent miał wszelkie niezbędne narzędzia do osiągnięcia zamierzonego celu dlatego od pacjentów wymagam również pełnego zaangażowania w proces dietoterapii.

Osiągnięcia

Kurs Psychodietetyki
Kurs Dietetyka w Kosmetologii
Kurs Dietetyka Sportowa
Kurs Coaching Dietetyczny
Kurs Psychologia dla Dietetyka
Konferencja Psychodietetyka Zrozumieć Żywienie
Konferencja Żywienie dziecka wczoraj i dziś

Usługi

Pierwsza wizyta Czas trwania: 60 min Cena: 100 zł
Pierwsza wizyta służy przede wszystkim poznaniu pacjenta zarówno poprzez szczegółowy wywiad żywieniowy jak i rozmowę. Podczas tej konsultacji przeanalizuje również dotychczasowy sposób żywienia i dokonam pomiarów oraz analizy składu ciała. Na koniec spotkania porozmawiamy o oczekiwaniach pacjenta i wspólnie ustalimy plan działania dostosowany do potrzeb i możliwości pacjenta.
Wizyta kontrolna Czas trwania: 30 min Cena: 40 zł
Służy analizie efektów dietoterapii na podstawie rozmowy z pacjentem oraz pomiaru i analizy składu ciała. Dodatkowo w zależności od potrzeb pracujemy nad edukacją żywieniową, motywacją oraz modyfikujemy plan działania.

Wizyty kontrolne powinny odbywać się co 2-3 tygodnie dla kontrolowania efektów i ewentualnego modyfikowania planu żywieniowego tak aby terapia była jak najskuteczniejsza. Częste wizyty wpływają korzystnie również na motywację pacjenta.
Jadłospis 7-dniowy Czas trwania: 30 min Cena: 80 zł
Jadłospis układany indywidualnie z uwzględnieniem stanu zdrowia, potrzeb, preferencji smakowych oraz możliwości pacjenta.
Jadłospis 14-dniowy Czas trwania: 30 min Cena: 140 zł
Jadłospis układany indywidualnie z uwzględnieniem stanu zdrowia, potrzeb, preferencji smakowych oraz możliwości pacjenta.
Zakupy z dietetykiem Czas trwania: 90 min Cena: 80 zł
Nauka czytania etykiet, wyjaśnienie podstawowych pułapek marketingowych.

Kalendarz

Ten dietetyk nie ma uruchomionego kalendarza